"ACTA - copyright czy copyleft?"

Artykuł

W jaki sposób Polacy uczestniczą dziś w kulturze? Jesteśmy piratami czy zdobywcami kultury? Czy Internet zabija kulturę, a może ACTA wcześniej zabije sieć? Od miesiąca toczy się dyskusja na temat wolności w Internecie, prawa do korzystania z zasobów sieci i możliwych ingerencji ze strony państwa.

W sobotę, 18 lutego odbędzie się spotkanie "ACTA – copyright czy copyleft?". Będzie to okazja do rozmowy o różnych aspektach korzystania z Internetu i wpływie piractwa na kulturę, o prawach autorskich i ich łamaniu w sieci. Będzie można poznać stanowiska artystów, naukowców i producentów kultury. Porozmawiać o ACTA i o potrzebnych zmianach w prawie bez masek i emocji. Przedstawiony zostanie raport „Obiegi Kultury. Społeczna cyrkulacja treści w formatach cyfrowych” z badań na temat nieformalnej wymiany treści kulturowych w Internecie. Zawiera on dane o tym, w jaki sposób dziś Polacy korzystają z filmów, muzyki i książek - czasem kupując je, ale częściej ‘zdobywając’ je za pośrednictwem Internetu. Po dyskusji odbędzie sie projekcja filmu „Press.Pause.Play”.

Ze względu na duże zainteresowanie konferencją oraz ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o zarejestrowanie się przez formularz internetowy: http://projektpolska.pl/obiegi-kultury-krakow/ do piątku 17 lutego do godziny 16.00.

Plan:
12:00 Prezentacja raportu Obiegi Kultury
12:45 Piraci czy odbiorcy kultury
14:00 O ACTA bez masek i emocji
15:15 Projekcja filmu Press.Pause.Play

Czas: 18.02.12 godz. 12.00-17.00

Miejsce: kino Mikro, ul. Juliusza Lea 5 w Krakowie

Szczegółowy program

Organizatorzy: Projekt: Polska, Centrum Cyfrowe, radiofonia.fm

Komentarze

Bez emocji to się chyba nie da...  Bez masek? może w sensie dosłownym, ale pewnego rodzaju "maski" zawsze się nosi. Przykład: jak tu sie głośno przynawać, że popiera się prywatność w sieci skoro za taką opinię jest przypisywana łatka "pirata", "złodzieja" tudzież "pedofila" ? 

musimy wywalczyć referentum - teraz to musimy wypromować co najmniej dwie cenne inicjatywy i spowodować ich wdrożenie w życie: Referendum Europejskie !!! oraz Referendum w Polsce !!!, jako instrumenty podejmowania decyzji i kontroli nad sprzedajnymi, kłamliwymi politykami...,

w przeciwnym razie będą na okłamywali bez końca i w Warszawie i w Brukseli i w Strassburgu...

Dodaj komentarz