ACTA - (już) naprawdę ostatnie starcie - Strasburg 04.07

Artykuł

Zdajemy sobie sprawę, że być może macie już nas dosyć. Kolejny tydzień, kolejne wezwanie do działania. Ale obiecujemy, to już NAPRAWDĘ ostatni raz. Za nami pięć głosowań w komisjach i pięć wygranych przeciwników ACTA. Jesteśmy teraz na ostatniej prostej, przed nami już tylko decydująca rozgrywka w Strasburgu! W przyszłą środę (04.07) Parlament Europejski będzie rozstrzygał o "być albo nie być" kontrowersyjnego porozumienia. O wszystkich możliwościach jakie mają europosłowie możecie przeczytać w naszym artykule Gra o ACTA.

Jak możecie pomóc?

1. Tradycyjnie, zachęcamy Was do pisania maili i dzwonienia do europosłów! Tym razem potrzebne jest precyzyjne działanie. Nie ma sensu wysyłać tego samego maila do 600 eurodeputowanych. Poniżej publikujemy ważne wskazówki taktyczne.

2. Co jeszcze można zrobić? Ponieważ czasu jest nieco więcej, polecamy również aktywność na ich społecznościowych profilach - większość parlamentarzystów można spotkać na Facebooku i Twitterze.

3. Wreszcie, namawiajcie swoich znajomych, by przyłączyli się do naszej akcji! Sami nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich, dlatego potrzebna jest Wasza pomoc.

A zatem... do dzieła!

Ważne wskazówki taktyczne:

1. Nie wysyłajcie tego samego maila do wszystkich eurodeputowanych. W tym momencie trzeba przede wszystkim przekonywać nieprzekonanych! Poniżej udostępniamy przykładowe maile.

2. Co pisać / co mówić:
- Po pierwsze, musimy uświadomić naszym reprezentantom, jak ważne dla obywateli jest to głosowanie: nie usprawiedliwiamy żadnych nieobecności!
- Po drugie, trzeba wyjaśniać eurodeputowanym, że każdy głos oddany za przełożeniem głosowania na kolejny rok, każde wstrzymanie się od głosu i każda nieobecność będą przez nas zrozumiane, jako opowiedzenie się za ACTA!
- Po trzecie, warto przypominać naszym reprezentantom, że kolejne wybory do Parlamentu Europejskiego już za 2 lata, a sprawa ACTA będzie testem na to, jak eurodeputowani myślą o Internecie. Warto, żeby mieli tego świadomość. Internet nie zapomina takich decyzji.

Garść przydatnych informacji:

Lista adresowa polskich posłów, których wciąż warto przekonywać
Lista adresowa zagranicznych posłów, których wciąż warto przekonywać
Przykład maila [wersja polska]
Przykład maila [wersja angielska]

Narzędzie opracowane przez La Quadrature du Net, dzięki któremu można dzwonić do posłów ZA DARMO!

Komentarze

Możni tego świata sprzysięgli się przeciw ludzkości...Chciwość, pazerność, żądza władzy i zniszczenia przeszkód, którymi jesteśmy także my, doprowadza ich do zbrodni.

To straszne, ale prawdziwe:

ACTA

GMO (którego sami nie jedzą, ale nam wciskają!)

Codex Alimentarius

przymusowe szczepienia 

planowane "chipowanie" wszystkich -

mają nas zamienić w bezwolną masę, posłuszną panom świata!!!

Nie dajmy się zniewolić!!!

Ostatnie starcie? Bez żartów. To bezhołowie w Sieci zwane wolnością musi się skończyć. Przepchną to jak nie pod taką nazwą, to pod inną. Jak nie w jednym przepisie, to po odrobinie, w rozbiciu na sto dyrektyw. Jak nie pod hasłem walki z piractwem, to z terroryzmem. Albo pedofilią. Albo pornografią (tą, która dziś jest legalna, a jutro okaże się groźna). To tylko kwestia metody i chwytu, który ludzie "kupią".

Głosowałem za wejściem do "liberalnej" Europy. Głosowałem na "liberalną" PO. A po kilku latach jestem przerażony.

Podziwiam Panoptykon i w całym swoim pesymizmie trzymam za Was kciuki. Dziękuję za to, co robicie.

...jakos w stylu anti-terrorist-child abuse-safety-agreement (ATSA, ACASA).

To jest ich podstawowa taktyka przecież, chciałbym widzieć jak organizacje pozarządowe miałyby walczyć z czymś takim. Jestem pewien, że jeśli nie uda im się z ACTA czy TPP to w ten sposób zaatakują. I kto się sprzeciwi, ten terrorysta albo pedofil.

Źródłem sprzeciwu wobec ACTA jest nie tylko sama treść ACTA, ale także -- próba niedemokratycznego stanowienia prawa w interesie obcych firm. Wzywając do "pisania maili i dzwonienia do europosłów!" czy zalecając "aktywność na ich społecznościowych profilach", obywatelom jawnie lekceważonym przez swych rzekomych reprezentantów wskazuje się tylko mało skuteczne doraźne środki, które nie zapewnią ochrony praw obywatelskich wobec rosnących liczby i szczegółowości regulacji prawnych. Powszechnie wiadomo, że to nie "ostatnie starcie". Pora więc proponować ochronę przed skorumpowanymi rzekomymi reprezentantami za pomocą procedur demokracji bezpośredniej, znacznie odporniejszych na manipulację korupcyjną. Uliczne protesty są najprostszą procedurą demokracji bezpośredniej. Okazały się skuteczne.

Dodaj komentarz