Sprawdź się z Cyfrową Wyprawką – konkurs dla nauczycieli

Artykuł
17.09.2015
3 min. czytania
Tekst
Image
element dekoracyjny

Szukasz pomysłu na ciekawe zajęcia na temat bezpieczeństwa i ochrony prywatności w Internecie? Sprawdź z uczniami scenariusze lekcji opracowane przez Fundację Panoptykon i wygraj w konkursie wyjątkowe materiały edukacyjne: gry, plakaty i publikacje!

O Cyfrowej Wyprawce

Fundacja Panoptykon od trzech lat prowadzi portal Cyfrowa Wyprawka, gdzie regularnie publikuje materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz ochrony prywatności w Internecie.

Są to scenariusze lekcji adresowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, materiały poradnikowe dla nauczycieli oraz gra Trzęsienie danych. Wraz z początkiem roku szkolnego rozszerzyliśmy ofertę o trzy nowe scenariusze (łącznie jest ich 18). Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować konkurs dla nauczycieli, którzy przeprowadzą na ich podstawie lekcje.

Co trzeba zrobić?

Zapraszamy nauczycieli, pedagogów i inne osoby, które pracują z młodzieżą, do przeprowadzenia zajęć na bazie dowolnego scenariusza dostępnego na portalu edukacyjnym Cyfrowa Wyprawka i przesłania nam relacji z zajęć. Nie narzucamy konkretnej formy tej relacji. Może to być na przykład krótkie sprawozdanie, zdjęcie z opisem lub nagranie, ale nie tylko. Jesteśmy ciekawi, jak nasze scenariusze sprawdzają się w szkolnej rzeczywistości, jak oceniają je nauczyciele i uczniowie, i liczymy, że wybierzecie taką formę, która pokaże to najlepiej.

By przesłać zgłoszenie, należy wypełnić specjalny formularz dostępny na naszej stronie. Na zgłoszenia czekamy do końca października.

Co można wygrać?

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają od nas po egzemplarzu gry Trzęsienie danych oraz zestaw plakatów dotyczących bezpieczeństwa w Internecie.

Najciekawsze relacje uhonorujemy 10 wyróżnieniami i 5 nagrodami. Osoby wyróżnione otrzymają od nas zestaw 6 egzemplarzy gry Trzęsienie danych oraz zestaw plakatów dotyczących bezpieczeństwa w sieci, a osoby nagrodzone – poza zestawem gier i plakatów – również publikacje Centrum Edukacji Obywatelskiej na temat wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkole.

Listę nagrodzonych osób ogłosimy 5 listopada. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu [link nieaktualny usunięty].

Wypełnij formularz i zgłoś swoją relację z zajęć

O grze Trzęsienie danych

Trzęsienie danych to gra karciana dla 2–4 osób, którą stworzyliśmy z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych i osobach dorosłych. Można zagrać w nią na lekcji, warsztatach lub po prostu w wolnej chwili ze znajomymi. Gra gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, lecz także podpowiada, jak lepiej chronić swoją prywatność w codziennym życiu. Sukces w grze zależy od tego, jak dobrze każdy z graczy przygotuje się na nadchodzące zagrożenia. Jak w życiu – możliwości obrony zależą od inwestycji w nowe kompetencje i narzędzia oraz od trudnych wyborów między wygodą a bezpieczeństwem. Więcej informacji o grze znajdziesz w artykule Zagraj w Trzęsienie danych.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.