Panoptykon na letnich festiwalach

Artykuł
28.06.2019
2 min. czytania
Tekst
Image
festiwale_filtr

W wakacje ruszamy w Polskę. Tego lata możecie nas spotkać aż na trzech festiwalach. Na każdy z nich przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego: warsztaty, kreatywne ćwiczenia i panoptykonowe gadżety.

3-6 lipca – Open’er Festiwal, Gdynia

Na nasze stoisko w Strefie NGO zapraszamy Was wspólnie z Fundacją Centrum Cyfrowe. Obejrzycie nietypową wystawę, wcielicie się w algorytm Facebooka, zostaniecie twórcami kolaży – to tylko niektóre z aktywności, które pozwolą Wam spojrzeć na tematy, którymi się zajmujemy, pod nieco innym kątem.

9-13 lipca – SLOT Art Festival, Lubiąż

W słowach organizatorów SLOT Art to „przestrzeń, gdzie ludzie ze sobą rozmawiają, dyskutują, przeżywają coś razem, uczą się od siebie, pomagają sobie”. Nie mogło nas tam zabraknąć! Spotkacie nas w aż trzech miejscach:

Zapraszamy do naszej Orwell Cafe, czyli stoiska czynnego przez cały festiwal.

  • Blogosfera, czwartek, 11 lipca, godz. 15.00-16.45

W Blogosferze przeprowadzimy dla Was warsztaty o tym, czym jest i jak działa dezinformacja oraz jak z nią walczyć.

Ostatniego dnia festiwalu zapraszamy Was na dyskusję Demokracja w dobie social media. Upadek czy szansa na nową jakość? z udziałem Prezeski Fundacji, Katarzyny Szymielewicz, Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara i dziennikarza „Tygodnika Powszechnego” Marcina Żyły.

1-3 sierpnia – Pol’and’Rock Festival, Kostrzyn nad Odrą

Na Pol’and’Rocku znajdziecie nas w strefie ASP-NGO w namiocie Rzecznika Praw Obywatelskich. Oprócz stoiska, na którym będziecie mogli m.in. sprawdzić, co o Was wie Wasz telefon, przejść trening prywatności czy zagłosować na największe grzechy Internetu, przygotowaliśmy dla Was dwa warsztaty:

  • Poznaj algorytm Facebooka, czwartek, 1.08, godz. 15.00-16.00

Podczas warsztatów wcielisz się w rolę algorytmu, który decyduje o tym, jakie treści podsunie Ci ulubiona aplikacja.

  • Dezinformacja. Jak rozpoznać, jak się bronić?, piątek, 3.08, godz. 15.00 - 16.00

Dlaczego w Internecie najlepiej klikają się fake newsy i click baity? Jak odróżnić opinię od faktu? Skąd czerpać sprawdzone informacje? Poćwicz z nami krytyczne myślenie!

Przy okazji chcielibyśmy gorąco podziękować tym z Was, którzy zainstalowali wtyczkę WhoTargetsMe i pomogli nam w pilotażu badania mikrotargetowania politycznego na Facebooku. Dzięki Wam możemy zacząć już wysnuć pierwsze wnioski i  lepiej przygotować się do głównej fazy naszego projektu – jesiennej kampanii w wyborach do Sejmu i Senatu. Chcesz wziąć udział w badaniu? Zainstaluj wtyczkę!

Od 10 lat walczymy o wolność i prywatność. Zobacz, co udało nam się osiągnąć przez 10 lat i wesprzyj nasze działania!

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.