Jak Świętokrzyski Oddział NFZ informuje o nagrywaniu dźwięku?

Artykuł
21.09.2015
1 min. czytania
Tekst
Image
Zdjęcie tabliczki "Uwaga. Obiekt monitorowany"

Mieszkasz w Kielcach lub będziesz tam w najbliższym czasie choćby przejazdem? Możesz nam pomóc zdobyć informacje dotyczące praktyki informowania o nagrywaniu interesantów w tamtejszym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach projektu strażniczego dotyczącego wykorzystywanych przez instytucje publiczne narzędzi nadzoru zapytaliśmy wszystkie oddziały Funduszu o to, czy nagrywają w swoich siedzibach obraz i dźwięk. Spośród wszystkich wojewódzkich oddziałów NFZ, które odpowiedziały na nasze wnioski, dwa wskazały, że rejestrują dźwięk w miejscach obsługi interesantów. Twierdzą przy tym, że informują o tym za pośrednictwem tablic. Dzięki pomocy naszego współpracownika sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Małopolskim Oddziale NFZ (w Krakowie). Okazało się, że wiszą tam jedynie tabliczki „Uwaga. Obiekt monitorowany”. O nagrywaniu dźwięku interesanci mają dowiadywać się dopiero przy okienku na początku rozmowy z pracownikiem.

Jesteśmy ciekawi, jak sytuacja wygląda w Świętokrzyskim Oddziale Funduszu. Jeśli jesteś na miejscu i chcesz nam pomóc, wybierz się do siedziby tej instytucji (która mieści się przy ul. Jana Pawła II 9) i zrób zdjęcie tabliczki informującej o monitoringu. Jeśli NFZ w widoczny sposób nie informuje o nagrywaniu dźwięku, dopytaj, skąd interesanci mają o tym wiedzieć. Zgłoszenie gotowości podjęcia się tego zadania oraz zdjęcie z krótką relacją prześlij na nasz adres: fundacja@panoptykon.org. Bardzo nam pomożesz!

Aktualizacja:

Dzięki jednemu z naszych czytelników już wiemy, w jaki sposób Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ informuje o nagrywaniu dźwięku w swojej siedzibie: rzeczywiście za pośrednictwem tablic. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.