Artykuł 13.05.2013 1 min. czytania Tekst Dzisiaj w Szkole Głównej Handlowej odbyło się spotkanie z udziałem Wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Viviane Reding oraz Ministra Administracji Cyfryzacji Michała Boniego poświęcone reformie ochrony prywatności w Unii Europejskiej. Temat reformy staje się coraz bardziej gorący. Parlament Europejski przeżywa oblężenie przedstawicieli biznesu lobbującego za rozluźnieniem reżimu ochrony danych osobowych. Nam zależy na tym, by głośno wybrzmiały również argumenty przemawiające za ochroną prywatności obywateli. Wszystkim zainteresowanym tematem polecamy artykuł Ewy Siedleckiej i wywiad z prezeską Panoptykonu Katarzyną Szymielewicz, które ukazały się na łamach Gazety Wyborczej. Małgorzata Szumańska Autorka Temat reforma ochrony danych Poprzedni Następny Newsletter Otrzymuj informacje o działalności Fundacji Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje dane i jakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności. Zapisz się Zapisz się Akceptuję Regulamin usługi Leave this field blank Zobacz także Artykuł Pilnie potrzebujemy ePrivacy! Wspólnie z 27 europejskimi organizacjami zajmującymi się prawami człowieka w cyfrowym świecie apelujemy do Rady Unii Europejskiej o przyspieszenie prac nad projektem rozporządzenia ePrivacy. 28.03.2018 Tekst Artykuł Radnego bajka o bezpieczeństwie na krakowskim Prądniku Czerwonym 3500 tysiąca kamer na krakowskim Prądniku Czerwonym – chwilę nam zajęło uwierzenie, że to nie jest fejk. „System Pomocy 112. Bezpieczeństwo bez utraty prywatności” – uśmiech budzi już sam tytuł programu, za pomocą którego radny Łukasz Wantuch „raz i na zawsze rozwiąże problemy przestępczości”. Do… 14.01.2019 Tekst Poradnik RODO na tacy. Odcinek II: Fair play – czyli o szacunku dla naszych wyborów „I żyli długo i szczęśliwie...” zdarza się tylko w komediach romantycznych. W prawdziwym życiu dobra relacja wymaga częstego zasiadania przy stole negocjacyjnym. Akceptujemy to, gdy chodzi o pracę czy rodzinę, ale przenoszenie tego modelu na wszystkie sfery życia doprowadziłoby nas do białej… 16.02.2018 Tekst