Europejskie organizacje broniące praw dzieci i ofiar pedofilii protestują przeciwko blokowaniu sieci

Artykuł
25.01.2011
1 min. czytania
Tekst

Trzy organizacje broniące praw dzieci i ofiar pedofilii: Kidprotect.pl z Polski, L'Ange bleu z Francji oraz MOGiS e.V z Niemiec, wystosowały list do posłanek i posłów z Parlamentu Europejskiego, w którym wyrażają sprzeciw wobec planów blokowania stron internetowych. Piszą w nim m.in.:

Każda inicjatywa podejmowana przez rząd powinna być proporcjonalna i dostosowana do potrzeb. Jak do tej pory, nie mamy żadnych dowodów na to, że blokowanie Internetu jest skutecznym sposobem eliminowania obrazów seksualnego wykorzystywania dzieci z  Internetu.

Autorzy listu wyliczają argumenty przeciwko blokowaniu stron internetowych: nieskuteczność (możliwość przenoszenia obrazów na inne serwery), nieproporcjonalność tego środka w stosunku do problemu (ryzyko naruszenia wolności słowa w innych obszarach internetu), nieadekwatność do struktury Internetu oraz możliwość zastosowania dużo bardziej skutecznego narzędzia, jakim jest usuwanie niedozwolonych treści.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.