Poznaj wyniki naszego quizu

Artykuł
01.09.2016
2 min. czytania
Tekst
Image
Obrazek do tekstu - zadowolona para otoczona czarnymi postaciami

Znamy już wyniki quizu dotyczącego filmów i książek o nadzorze. Wzięło nim udział 115 osób – gratulujemy wszystkim, którzy postanowili zmierzyć się z naszymi pytaniami, a szczególnie tym (17), którzy nie popełniły ani jednego błędu! Do wszystkich uczestników quizu najpóźniej jutro wyślemy e-maile z informacją o wynikach.

Sprawdziliśmy, jak radziliście sobie z poszczególnymi pytaniami. Co ciekawe, najmniej problemów sprawiło Wam pytanie o eksperyment Josha Harrisa. Błędnie odpowiedziało na nie tylko 5 osób. Za to trudnym orzechem do zgryzienia okazał się Terry Gilliam i jego film Brazil. Tylko 70 uczestników quizu wiedziało, co spowodowało pomyłkę, przez którą niewinny człowiek został skazany na śmierć.

Jesteście ciekawi wszystkich prawidłowych odpowiedzi? Oto one:

  1. Kto jest autorem opowiadania Wygooglany (Scroogled)? Cory Doctorow
  2. W jaki sposób w filmie Raport mniejszości wykrywani są przyszli przestępcy? Dzięki wizjom jasnowidzów
  3. Co stanowi element romantycznego savoir-vivre’u w filmie Gattaca? Wręczenie „części siebie” – włosa, kawałka paznokcia itp.
  4. Do czego Hydra chciała wykorzystać profilowanie w filmie Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz? Do wykrycia osób, które mogłyby opierać się przejęciu przez nią władzy
  5. Co spowodowało pomyłkę, przez którą niewinny człowiek został skazany na śmierć w filmie Brazil? Mucha
  6. Terry Gilliam nie wyreżyserował filmu: Gattaca
  7. Jaką teorię ma pomóc udowodnić Qohen, bohater filmu Teoria wszystkiego? Zerową
  8. Jaki eksperyment przeprowadził Josh Harris w grudniu 1999 r.? Sprawdził, jak zachowywać się będą ludzie, którym wolno robić wszystko, ale jednocześnie są poddani stałemu monitoringowi
  9. Jak nazywa się główna bohaterka książki The Circle? Mae Holland
  10. Jaki problem do tej pory nie pojawił się w serialu Black Mirror? Uwięzienie w inteligentnym domu

Uwaga! To nie koniec niespodzianek, które dla Was przygotowaliśmy. Na dzisiaj szykujemy jeszcze jedną zabawę. Tym razem dla miłośników kina ze stolicy i osób, które są gotowe dojechać do centrum Warszawy w piątkowy wieczór.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.