PRISM i to, co oznacza on dla…

Artykuł
03.07.2013
1 min. czytania
Tekst
Image

PRISM i to, co oznacza on dla prywatności Europejczyków oraz ich podstawowych praw, będzie tematem dzisiejszej debaty plenarnej z udziałem przedstawicieli Rady i Komisji Europejskiej. W jej trakcie posłowie położą nacisk na przyspieszenie prac nad reformą unijnego prawa dotyczącego ochrony danych osobistych. Debata będzie transmitowana na żywo na stronie Parlamentu Europejskiego, połączonej z aktualizowanym na bieżąco oknem komentarzy na Twitterze. By dołączyć do dyskusji, wystarczy wykorzystać hashtag #PRISM.

Informacje o programie inwigilacji internautów stworzonym przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) media podały już kilka tygodni temu. W zeszłym tygodniu zaś poinformowano, że celem programu służb USA mogły być także biura instytucji unijnych w Waszyngtonie oraz Brukseli. W sobotę przewodniczący PE Martin Schulz zażądał wyjaśnienia tej sprawy przez amerykańską administrację. Ostrzegł też, że może to mieć poważny wpływ na dalsze stosunki pomiędzy oboma stronami Atlantyku.

Debata rozpocznie się o 15:30. Obejrzyj transmisję na stronie PE

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.