Projekt badawczy – szukamy wolontariuszy

Artykuł
24.04.2015
1 min. czytania
Tekst
Image
Ilustracja do tekstu - ikona megafonu

Interesujesz się prawami człowieka i nowymi technologiami? Masz w sobie uważność badacza, spostrzegawczość i wytrwałość? Lubisz wyławiać istotne informacje z szumu komunikacyjnego? Ciekawi Cię, z jakich narzędzi korzystają policja, urzędy i inne instytucje, by zdobyć wiedzę o obywatelach? Jeśli tak, Fundacja Panoptykon zaprasza Cię do udziału w projekcie badawczym: „Państwo a biznes nadzoru. Monitoring instytucji publicznych”.

W trakcie jego realizacji chcemy lepiej poznać sposoby korzystania przez instytucje publiczne z takich narzędzi jak drony, systemy monitoringu czy komputerowe algorytmy. Kluczowym elementem tego przedsięwzięcia jest zbadanie, jakie środki publiczne przeznaczane są na zakup tych narzędzi. Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam przeanalizować pod tym kątem zamówienia publiczne i będą wstanie poświęcić na to zadanie kilka godzin w tygodniu przez okres 3 miesięcy.

Na co możesz liczyć, angażując się w ten projekt?

  • poszerzenie wiedzy z zakresu praw człowieka i nowych technologii;
  • praktyczne doświadczenie współpracy z organizacją pozarządową przy pionierskim projekcie;
  • możliwość współpracy zdalnej, również spoza Warszawy;
  • zawarcie 3-miesięcznej umowy wolontariatu i potwierdzenia zaangażowania w postaci listu polecającego;
  • perspektywa większego zaangażowania w projekt i inne działania Fundacji Panoptykon oraz poznania ekspertów z dziedziny praw człowieka i nowych technologii.

Zgłoszenia, zawierające krótką informację o Tobie oraz wyjaśnienie, dlaczego chcesz zaangażować się w nasze działania, prosimy przesyłać na adres rekrutacja@panoptykon.org (tytuł e-maila: Projekt badawczy – wolontariat). Pamiętaj o załączeniu zgody na przetwarzanie przez Fundację Panoptykon danych osobowych w celu rekrutacji. Zgłoszenia przyjmujemy do 4 maja 2015 r.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.