Raport: Internet a prawa podstawowe

Artykuł
23.09.2011
1 min. czytania
Tekst
Image

Zapraszamy do zapoznania się z raportem "Internet a prawa podstawowe. Ekspresowy przegląd problemów regulacyjnych". Raport ten stanowi podsumowanie rocznego projektu o charakterze think-tankowym realizowanego we współpracy z Internet Society Polska - „Strategie dla regulacji Internetu w Polsce i Unii Europejskiej”.

"Walka o „wolny i otwarty internet” staje się strategicznym frontem walki o prawa podstawowe we współczesnym świecie. Walki, która nie może się zakończyć sformułowaniem – choćby najbardziej postępowej – „karty praw internetu”. Podobnie jak w przypadku podstawowych praw człowieka i obywatela, proces kształtowania standardów nigdy nie jest raz na zawsze zakończony i raz na zawsze wygrany.

W dyskusji o standardach dotyczących tego szczególnego obszaru trzeba jednak pamiętać o jednym: internet jest zgromadzeniem, mową, prasą i informacją. Każdy atak na sieć, to bezpośredni zamach na te wolności."
(fragment wstępu)

Autorzy raportu: Katarzyna Szymielewicz, Anna Mazgal
Współpraca: Dorota Głowacka, Józef Halbersztadt

Raport powstał dzięki wsparciu Open Society Foundations.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.