Resort finansów chce blokować strony z nielegalnym hazardem

W skrócie

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy, który umożliwi blokowanie stron internetowych oferujących nielegalny hazard polskim użytkownikom. Rozwiązanie to opiera się na utworzeniu specjalnego Rejestru Niedozwolonych Stron. Rejestr ten ma być prowadzony przez resort finansów – wpisywane zaś do niego będą „adresy elektroniczne pozwalające na identyfikację stron internetowych lub innych usług zawierających treści umożliwiające urządzanie gier hazardowych bez zezwolenia udzielonego zgodnie z przepisami ustawy”. Na poziomie technicznym za blokowanie dostępu do określonych stron mają odpowiadać firmy oferujące usługi telekomunikacyjne. Z kolei decyzję o wpisaniu do rejestru ma podejmować Minister Finansów. Procedura ta ma odbywać się przy jedynie minimalnej kontroli sądu – Sąd Okręgowy w Warszawie będzie dostawał raz na pół roku sprawozdanie dotyczące blokowanych stron.

Pomysł resortu finansów przypomina propozycję rządu PO-PSL z 2009 roku, czyli utworzenie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych. Wówczas organizacje, m.in. Fundacja Panoptykon, alarmowały, że rozwiązanie to może prowadzić do arbitralnego blokowania treści w Internecie i w efekcie naruszać wolność słowa. Po krytyce ze strony organizacji społecznych oraz środowisk broniących wolności w sieci, rząd wycofał się ze swojego pomysłu. Niestety po 7 latach wciąż musimy przypominać nasze argumenty…

Komentarze

Ciekawe, co jeszcze Nam dorzucą w ramach osaczania społeczeństwa i ograniczania jego wolności i Praw Obywatelskich???? Czy to ma być ta "dobra zmiana"??
Niedługo uchwalą, że w razie jakichkolwiek podejrzeń będzie wolno Policji wchodzić o każdej porze do każdego mieszkania, tak bezczelnie, bez pozwolenia z Sądu, bo komuś z Funkcjonariuszy coś się wydawało!!!
I TEŻ POWIEDZĄ, ŻE TO DLA NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA, BO ISLAMIŚCI WCHODZĄ DO EUROPY!!!!

Ja się pytam, gdzie My żyjemy?? Czy to jeszcze kraj cywilizowany, wolny, czy Państwo Policyjne, gdzie Służby /Opresyjne mają więcej uprawnień, niż zwykły obywatel????!!!!!!!!!!!!!!

Jak zaczną teraz blokować internet, to będzie już kolejna próba zamachu na wolność słowa w sieci. A niby ten PIS miał być lepszy od skompromitowanej Platformy. A widać, że jest taki sam, przynajmniej w dziedzinie swobód i praw obywatelskich. Tyle dobrego, że nie robi afer gospodarczych i nie rujnuje majątku Polaków. Ma za to wyraźny brak wrażliwości na zagadnienia Praw Obywatelskich, Praw Człowieka w cywilizowanym kraju. To smutne. Trzeba im to chyba wytłumaczyć na ulicach naszych miast, tak jak w przypadku różnych podejść przeciwko Naszym Prawom za rządów Platformy. Teraz Trybunał Konstytucyjny kuleje, a rządzący w ten czas serwują Nam ustawę za ustawą, niezgodne z Konstytucją, którym sprzeciwia się nawet sam Ruch Kukiza, który jest zaprzyjaźniony z PIS-em.
Najpierw Ustawa o Policji, potem Ustawa Antyterrorystyczna, teraz Prace Nad Powołaniem Super Resortu Skupiającego Wszystkie Służby Specjalne: Policję, ABW, CBŚ Policji, CBA itd., a dzisiaj dowiaduję się jeszcze, że i Prace w Rządzie nad Stworzeniem Stałego Mechanizmu wpływu na kształtowanie się Wolnego Internetu w Polsce, czyli Niekontrolowane (tak jak w przypadku pozostałych ustaw) Blokowanie Internetowych Stron, jak parę lat temu słynny RSiUN. Myślałem, że Rządzący w Polsce już wyleczyli się z takich pomysłów na ograniczenie Naszych Swobód. A tu jednak to Państwo Policyjne im imponuje!!!!!!!!!!!!!!!
To po to na nich głosujemy, by Nam wstawiali Policjantów do mieszkań, jak za komuny?? To po co był ten 4-ty czerwca 1989 roku w Polsce??
OJ W ZŁYM KIERUNKU IDZIE TA CAŁA "DOBRA ZMIANA" W POLSCE, GDY POD PRZYKRYWKĄ BEZPIECZEŃSTWA CZYHA SIĘ NA NASZE WOLNOŚCI!!!!
JUŻ SAMO TO, ŻE RZĄDZĄCY MOCNO UCIĘLI BUDŻET RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH W WARSZAWIE JEST MOCNO NIEPOKOJĄCE!!!

Nawet sam Papież Jan Paweł II-ugi mówił, że tu cytuję: "Wolność Raz Dana, Nigdy Nie Jest Dana Raz Na Zawsze!"
Musimy się o nią teraz kolejny raz upominać. Zorganizujmy się tak jak za czasów Umowy A.C.T.A. w 2012 roku. Wtedy Daliśmy Radę, Damy i teraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MOŻE TAK POBLOKOWAĆ STRONY RZĄDOWE (TAK JAK WTEDY PODCZAS UMOWY A.C.T.A., gdy na rządowej stronie był filmik z babcią ogłaszającą Stan Wojenny na obszarze Całego Internetu), TAK JAK ONI TERAZ CHCĄ NAM BLOKOWAĆ INTERNET???
POZOSTAWIAM WAM DO PRZEMYŚLENIA.

Nie ma co na to patrzeć, że to niby Nasz Dobry PIS i nie wolno go krytykować, utrudniać działania, bo obudzimy się w prawdziwym Państwie Policyjnym, a INTERNET ODDAMY AKTUALNIE RZĄDZĄCYM W POLSCE!!!!!!!!!!!1

APELUJE DO LUDZI DOBREJ WOLI O ZDECYDOWANE DZIAŁANIE I POKAZANIE RZĄDZĄCYM "CZERWONEJ KARTKI" JEŚLI CHODZI O OGRANICZNIE NASZYCH WOLNOŚCI!!!!

INTERNET JEST NASZ I GO NIE ODDAMY!

KONIEC I BASTA!!!

Wasz Oddany Wolności - Polski Edward Snowden

Na Naszych oczach jesteśmy świadkami zalążków Państwa Policyjnego. Obym się mylił, ale to wszystko tak złowieszczo wygląda! Ten dziki galop w uchwalaniu kolejnych bulwersujących ustaw godzących w Naszą Prywatność, Prawa Obywatelskie.
Gdzie się podziali ludzie z grupy "Anonymous", którzy Nas skutecznie obronili przed umową A.C.T.A. w styczniu/lutym 2012 roku??????????????????????!!!!! Gdzie są te akcje blokowania stron rządowych i gdzie jest to ogłaszanie STANU WOJENNEGO NA OBSZARZE CAŁEGO INTERNETU????

TAK NIE MOŻE BYĆ, ŻE PLATFORMIE NIE WOLNO BYŁO INWIGILOWAĆ, BLOKOWAĆ INTERNETU, BYŁ OSTRY SPRZECIW SPOŁECZNY, A TERAZ KIEDY RZĄDZI PIS TAKIE OGRANICZANIE WOLNOŚCI, ZAMACH NA INTERNET, CENZURA INTERNETU JEST MOŻLIWA BEZ ANI JEDNEGO WYSTRZAŁU????
ŻE CO NIBY PLATFORMIE TEGO NIE WOLNO, A PIS'OWI TO JUŻ WOLNO?????
PRZECIEŻ JEDNA I DRUGA PARTIA MA WYRAŹNE ZAKUSY NA NASZ INTERNET, CHCE GO OPANOWAĆ I UJARZMIĆ, BY BYŁ WYGODNY DLA WŁADZY, A NAS INWIGILACJA ROZPRACOWYWAŁA JAK ZA PRL!!!

Wasz Polski Edward Snowden

MUSIMY WZIĄĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE I DOMAGAĆ SIĘ OD RZĄDZĄCYCH POSZANOWANIA NASZYCH PRAW I WOLNOŚCI OBYWATELSKICH I POWIEDZIEĆ IM DOSADNIE: "ŁAPY PRECZ OD INTERNETU" !!!
TO TYLKO OD NAS ZALEŻY, CZY OBRONIMY INTERNET I PRYWATNOŚĆ, CZY ODDAMY JE TAK BEZ WALKI!!!!

Od kilku dni pedały z rządu blokują większość stron kasyn zagranicznych: STARGAMES QUASARGAMING itp. Prosty sposób na ominięcie to ściągnąć program o nazwie: TunnelBear. Po instalacji i rejestracji wybieramy np Japonie w oknie i możemy olać cweli z wiejskiej. Działa na sto procent

Dodaj komentarz