Spotkajmy się online

Artykuł
26.10.2020
2 min. czytania
Tekst
Image

Na przełomie października i listopada zaplanowaliśmy obecność na kilku ważnych wydarzeniach. Wszystkie odbędą się online. Zapraszamy!

Poranek Mozilli: Addressing online harms through advertising transparency

Kiedy: 29 października 2020 r. godz. 10:30 – 12:00

Większa przejrzystość mechanizmów reklamowych wykorzystywanych przez platformy internetowe pomogłaby ograniczyć rozprzestrzenianie się treści szkodliwych i nielegalnych. Jak to możliwe? Możecie dowiedzieć się tego podczas czwartkowego śniadania Mozilli, w którym udział weźmie Karolina Iwańska, nasza prawniczka „od adtechu”.

Rejestracja


Ratunku, szpiegują mnie! | Cykl rozmów Jakuba Szamałka

29 października 2020 r., godz. 19:56

Niedawno ukazała się trzecia część trylogii Ukryta sieć Jakuba Szamałka, pt. Gdziekolwiek spojrzysz. Panoptykon jest patronem medialnym wydawnictwa. Zapraszamy na spotkanie live z pisarzem i naszym prawnikiem Wojtkiem Klickim.

Wydarzenie na Facebooku

Nagranie spotkania


Virtual Debate: Interoperability and the EU Digital Markets Act

4 listopada 2020 r. godz. 16:00 – 17:00

W wirtualnej debacie organizowanej przez OpenForum Europe weźmie udział prezeska Panoptykonu Katarzyna Szymielewicz. Tematem będzie regulacja platform internetowych.  Z innymi ekspertami i ekspertkami od prawa i nowych technologii będzie rozmawiać o wyzwaniach związanych z interoperacyjnością, która mogłaby umożliwić użytkownikom i użytkowniczkom wybór i korzystanie z różnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Rejestracja


IGF 2020 Pre-Event #63 Aiming for AI explainability: lessons from the field

4 listopada 2020 r., 18:00 – 19:30

W organizowanej przez Panoptykon i Access Now sesji poprzedzającej tegoroczne Internet Governance Forum Katarzyna Szymielewicz i Fanny Hidvégi przepytają panelistów i panelistki z tematu czarnych skrzynek: jak w praktyce możemy dążyć do większej ich przejrzystości systemów bazujących na algorytmach i sztucznej inteligencji? Udział wezmą: Reuben Binns (Oxford University, wcześniej w brytyjskim Information Commissioner's Office), Philip Dawson (Element AI), Timnit Gebru (Google; ethical AI team), Hong Qu (AI Blindspot)

Rejestracja na IGF 2020

Link do wydarzenia

Spotkanie będzie transmitowane na YouTube’ie, gdzie będzie je można obejrzeć bez rejestracji (bez możliwości zadawania pytań).


IGF 2020: #30 Human rights and the use of AI in the field of health

5 listopada 2020 r., godz. 18:40-19:40

Także podczas tegorocznego IGF na zaproszenie Agencji Praw Podstawowych Katarzyna Szymielewicz weźmie udział w dyskusji o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w obszarze ochrony zdrowia.

Rejestracja na IGF 2020

Link do wydarzenia

To spotkanie także będzie transmitowane na YouTube’ie.


IGF 2020: WS #290 Unlocking the Internet: Stakeholder Perspectives of Interoperability

16 listopada 2020 r., godz. 18:20-19:20

Rozmowa o różnych perspektywach na interoperacyjność z udziałem Katarzyny Szymielewicz.

Link do wydarzenia


IGF 2020: WS #304 Reaffirming human rights in company responses to crisis

17 listopada 2020 r., godz. 11:10-12:40

Jak firmy radzą sobie z wyzwaniami w sferze praworządności, wolności słowa i prywatności w sytuacjach kryzysowych? Sesja z udziałem Doroty Głowackiej.

Link do wydarzenia

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.