Street View wychodzi z Niemiec

Artykuł

Google poinformował, że rezygnuje z rozwijania w Niemczech aplikacji Street View. Nadal będzie można oglądać przez Internet widoki wybranych części 20 niemieckich miast, jednak na ulice nie wyjadą już charakterystyczne samochody z kamerami. Street View nie obejmie zatem nowych miast, a zdjęcia nie będą aktualizowane.

Koncern nie przedstawia powodów takiej decyzji, ale można przypuszczać, że chodzi o sprzeciw, jaki jego działania wywołały w Niemczech. Protesty przeciwko Street View objęły wprawdzie wiele krajów, ale chyba właśnie u naszych zachodnich sąsiadów Google znalazł się najbardziej pod ścianą. Do tego stopnia, że zaproponował udostępnienie narzędzia, które każdemu obywatelowi pozwoliło zamazać zdjęcia budynku, w którym mieszka. Z takiej możliwości skorzystało ok. 245 tys. osób.

Wydawało się jednak, że Google wyjdzie z tych problemów obronną ręką, zwłaszcza po ostatnim, korzystnym dla firmy wyroku. Sąd nie przychylił się do oskarżeń kobiety, która została sfotografowana przez Google'a mimo dwumetrowego żywopłotu oddzielającego jej posesję od ulicy. Przy ocenie legalności działań koncernu wzięto pod uwagę m.in. wspomnianą możliwość "wypisania" swojego domu z aplikacji Street View.

Więcej na ten temat:

Google nie będzie fotografował Niemiec

Niemcy: Koniec ekspansji Street View

Komentarze

zadziwiające jest, że nie ma żadnego właściwego komentarza do kwestii braku streetview w Niemczech...
Tu sie rozchodzi wyłączenie o względy wojskowo militarne, Niemcy niby są pokojowi i w ogóle cacy, ale nie chcą dawać narzędzia obcym wojskom do planowania działań z pomocą SView.....

Dlaczego wobec tego Polska wyraża zgodę na bezkarne fotografowanie domów? Gdybym Wam stanął przy domu z aparatem i zaczął go fotografować to pewnie strzelilibyście mi w pysk, a google może sobie robić zdjęcia ? Co za bezsens.

Mieszkam w niemaczech i ciesze sie z tego, ze google nie moze dzialac tu bezkarnie. Polacy nie umieja sie bronic, nie umieja nawet obronic swoich podstawowych praw do prywatnosci, internet pelen jest zdjec polskiej biedy, ludzi na podworkach zaskoczonych robionymi im zdjeciami nad plotem. Ludzie tragedia, na co sobie pozwoliliscie

Dodaj komentarz