Uwaga konkurs! Sztuczna inteligencja w kinie

W skrócie

O filmie iHuman w reżyserii Tonje Hessen Schei po raz pierwszy usłyszeliśmy kilka dni po jego premierze i mocno trzymaliśmy kciuki, żeby mogła go zobaczyć również polska publiczność. Udało się! Od 5 do 13 września film będzie wyświetlany w Warszawie, a my mamy dla Was cztery pojedyncze zaproszenia na projekcję, która odbędzie się 10 września o godz. 18.00 w Kinie Atlantic. Aby je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: „Czy sztuczną inteligencję da się kontrolować”. Odpowiedzi przysyłajcie na adres: fundacja@panoptykon.org.

Po projekcji 10 września zapraszamy na witualne spotkanie z reżyserką i z naszą przedstawicielką.

O filmie:

Sztuczna inteligencja to najpotężniejsza technologia naszych czasów, która może okazać się pomocna w rozwiązaniu najbardziej palących problemów i wyzwań ludzkości, ale też przyczynić się do jej upadku. Film podąża za pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji, pracującymi nad jej coraz bardziej wyrafinowaną formą. Czas postawić pytania, na które musimy znaleźć odpowiedź już dziś. Czy sztuczna inteligencja jest dla nas bezpieczna? Jak wpływa na to, kim jesteśmy? Jakie cele i wartości w niej kodujemy i czy mamy nad nią w ogóle kontrolę?

„Ktokolwiek zostanie liderem w zakresie sztucznej inteligencji, będzie rządził światem” – stwierdzi kiedyś Władimir Putin i bez wątpienia tu miał rację. W miarę wzrostu liczby przetwarzanych danych i mocy obliczeniowej komputerów, stoimy w obliczu rewolucji. Sztuczna inteligencja bez wątpienia zmieni nasze życie oraz świat nie do poznania i będzie to proces nieodwracalny. Czy jesteśmy na to gotowi? Czy możliwe jest wprowadzenie na tym polu uregulowań? Warto ustalić międzynarodowe standardy i przepisy w zakresie bezpiecznego jej wdrażania i wykorzystania. Czy jesteśmy jednak w stanie nie przekraczać wyznaczonych przez nas granic?

Regulamin konkursu „Sztuczna inteligencja w kinie”

Komentarze

W jakim języku będzie wyświetlany film? Jeżeli jest tłumaczony, czy dokładność tłumaczenia została oddana i nie dokonano cenzury fragmentów?

Cześć Anonimie! Film będzie wyświetlany po angielsku z polskimi napisami. Na pewno nic z niego nie wycięto. O jakości tłumaczenia nie możemy się wypowiedzieć, bo oglądaliśmy go z angielskimi napisami. 

Szkoda, z napisami to można obejrzeć w domu, gdzie można cofnąć sobie to czego nie zdążyło się przeczytać. Niestety mam problem z jednoczesnym czytaniem i skupieniem się na oglądaniu filmu tak by mieć z niego "kinowe wspomnienia i wrażenia".

"Z lektorem to można obejrzeć w domu. Niestety mam problem z jednoczesnym słuchaniem i skupieniem się na oglądaniu filmu tak by mieć z niego "kinowe wspomnienia i wrażenia"."

Wszystkim nie dogodzisz... ;)

Dodaj komentarz