Wciąż walczymy o informację na temat kamer…

Artykuł
28.10.2014
1 min. czytania
Tekst
Image

Wciąż walczymy o informację na temat kamer na najważniejszych polskich dworcach kolejowych. PKP S.A. nie chciało odpowiedzieć na nasze pytania, a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił naszą skargę na bezczynność Spółki. Dlatego dzisiaj reprezentujący nas w tej sprawie mec. Paweł Litwiński złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Na jej rozpatrzenie poczekamy co najmniej 6 miesięcy.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że do tego czasu nie powstanie ustawa o monitoringu wizyjnym, która kompleksowo ureguluje działanie kamer. Jak informuje dzisiejszy Dziennik Gazeta Prawna, „nie ma szans, by szybko uchwalono przepisy o monitoringu wizyjnym. To oznacza, że dziesiątki tysięcy przedsiębiorców stosujących go w swoich sklepach i zakładach pracy łamią prawo”.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.