Kreatywny jak użytkownik parkometru

Artykuł

W czerwcu zeszłego roku zachęcaliśmy do wypowiedzenia wojny wścibskim parkometrom. Nasza akcja wyzwoliła pokłady kreatywności naszych sympatyków.

Po tym, jak wymóg podawania numeru tablic rejestracyjnych przy opłacie za parkowanie został w przypadku Warszawy uznany przez sąd za niezgodny z prawem, opracowaliśmy specjalny poradnik, w którym sugerowaliśmy, jak mieszkańcy innych miast mogą zakwestionować nielegalne praktyki niektórych samorządów.

Jak się okazuje, nasze wezwanie mimo upływu czasu wciąż wzbudza Waszą kreatywność. Uzyskaliśmy niedawno informacje o alternatywnym sposobie powiedzenia „nie” wścibskim parkometrom. I tak nasz czytelnik z Wrocławia konsekwentnie zamiast numeru rejestracyjnego wpisuje hasło NIEPODAM (pisownia oryginalna). Inny z kolei, optujący na rzecz hasła POWROTZIMY, obciążony został opłatą dodatkową „za parkowanie przy użyciu nieważnego biletu – niezgodność numeru rejestracyjnego”. Nasz sympatyk się jednak nie poddaje: złożył reklamację od opłaty na podstawie regulaminu funkcjonowania strefy płatnego parkowania, o czym nas poinformował. Serdecznie mu dziękujemy!

Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z odzewem z Waszej strony, a na dodatek uruchomiła spore pokłady poczucia humoru i pomysłowości. Czekamy na Wasze kolejne oryginalne sposoby na zmianę rzeczywistości, która coraz bardziej ingeruje w naszą prywatność.

Weronika Adamska

Wesprzyj naszą walkę o wolność i prywatność. Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon lub przekaż nam 1% swojego podatku (KRS: 0000327613).

Komentarze

Nie wiem czy wlezie, bo nie korzystam z parkomettrów, ale..:
a) SURVEILANCE
b) NIESLEDZ
c) W10SLEDZI
d) BRAKPODSTAW
e) IIIIIIIIII (powinno być wzięte jako błąd - będzie wyglądać jak kod kreskowy)
f) DOKLADNIETEN
g) TENSAMOCHOD

do tego:
a) TOAUTO
b) TENWOZ
c) THISAUTO
d) NIEPAMIETAM
e) NIEWIEM

1)COLUMB
2)SEICZENTO.
3)MAŁYFIAT
4)SYRENKA
5)ATARI
6)COMODORE.
7)SUPERMARIO.
8)MILICJA.
9)CHRCHIL.
10)KACZYSTAN.

Nigdy nie rozumiałem po co ta informacja. Bilet to bilet. Teraz już wiem, że podawanie numeru jest niepotrzebne. Wykorzystam to.

Czy regulamin pobierania opłat za parkowanie został już w Warszawie zmieniony? Usunięto już obowiązek podawania numerów tablic rejestracyjnych?

@Kazimierz - niestety, na razie nic się nie zmieniło. Sprawa, w której Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził niezgodność tego działania z prawem, trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego i czeka tam na rozpoznanie. Miasto, które odwołało się od wyroku WSA, podejmie działania zapewne dopiero na skutek uprawomocnienia się wyroku, czyli rozpoznania skargi kasacyjnej przez NSA.

Dodaj komentarz