Wolność się liczy – dziękujemy za 1%!

Artykuł

Drodzy Przyjaciele i Przyjaciółki Panoptykonu! Gorąco dziękujemy, że zdecydowaliście się wesprzeć nas 1% swojego podatku. Dzięki Wam na nasze konto wpłynęło 58 741,89 zł! To był pierwszy raz, kiedy poprosiliśmy Was o przekazanie nam 1%, i ogromnie się cieszymy, że nasz apel spotkał się z odzewem. Jak to z pierwszymi razami bywa, zupełnie nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać, dlatego każdy przelew z urzędu skarbowego był dla nas radosną niespodzianką.

Na mapie możecie zobaczyć, skąd otrzymaliśmy wsparcie. Najwięcej do panoptykonowego budżetu dołożyli podatnicy z Warszawy – stołeczne urzędy skarbowe przekazały nam ponad 25 tys. zł. To akurat nie było dla nas największym zaskoczeniem, choćby dlatego, że Panoptykon „urodził” się w Warszawie i tutaj koncentruje się nasza bieżąca aktywność. Jednak bardzo realne wsparcie otrzymaliśmy również z innych stron Polski – i to nie tylko z miast wojewódzkich (np. Wrocławia, Krakowa, Poznania), ale też z mniejszych ośrodków (np. Tarnowskich Gór, Zduńskiej Woli czy Nakła nad Notecią). Łącznie otrzymaliśmy przelewy z urzędów skarbowych z ponad 120 miejscowości rozsianych po całej Polsce!

Kwota uzyskana z 1% to dla nas bardzo realne wsparcie, które będziemy mogli przeznaczyć na walkę o prawo chroniące wolność i prywatność oraz na działania edukacyjne. To też radość, że w tak wielu zakątkach Polski mieszkają ludzie, którzy – mimo ogromnej konkurencji organizacji zabiegających o wsparcie – pamiętali o nas przy wypełnianiu swoich zeznań podatkowych. Dołożymy starań, by jak najlepiej spożytkować otrzymane pieniądze. I mamy wielką nadzieję, że nie zapomnicie o nas w przyszłym roku!

Tymczasem pamiętajcie, że nie musicie czekać do wypełniania PIT-u, by pomóc nam działać. Darowizny na konto Fundacji (43 1440 1101 0000 0000 1044 6058 PKO Bank Polski) przyjmujemy przez cały rok (w tytule przelewów wpiszcie „Darowizna na cele statutowe”, a jeśli chcecie być z nami w indywidualnym kontakcie – również swój adres e-mail). Przed nami dużo pracy: każda przekazana złotówka to dowód, że ją cenicie, a wolność i prywatność jest dla Was ważna.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i za to, że jesteście z nami!

Małgorzata Szumańska i zespół Panoptykonu

Komentarze

Nie ma za co. Póki prywatność i wolność będzie zagrożona - możecie liczyć ode mnie na pomoc w ten sposób. Wolność, prywatność oraz dobre prawo się liczą.

Niestety, ale ostatnio się nam to wszystko odbiera, szczególnie za ostatniego rządu.
Ale prawda jest taka, że Polacy tak chcieli, przecież tak głosowali. Łyknęli te wszystkie obietnice jak te pelikany.

Planujecie akceptować dotację w Bitcoin :)? Społeczność jest bardzo uczulona na wolność słowa i prywatność, na pewno znaleźliby się chętni na wsparcie w takiej formie (ja pierwszy (: ).

Planujemy i pracujemy nad tym. Niestety jako fundacja mamy ograniczenia w przyjmowaniu anonimowych darowizn. Jeśli uda nam się zabezpieczyć ten front od strony formalno-prawnej, będziemy głośno informować.

Dodaj komentarz