GIODO o rejestracji kart pre-paid

W skrócie

Imię, nazwisko oraz PESEL lub nazwa, seria i numer dokumentu tożsamości – podanie tylko takich danych może być wymagane przy rejestracji karty pre-paid. Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych opublikowało komunikat, w którym uczula konsumentów, że przy rejestracji kart przedsiębiorcy nie mogą kserować ani skanować dokumentów. Przedsiębiorca może poprosić jedynie o wgląd do dokumentu tożsamości (dowodu osobistego, a w przypadku cudzoziemca, który nie jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej albo Szwajcarii – paszportu lub karty pobytu).

Obowiązek rejestracji kart pre-paid został wprowadzony w tzw. ustawie antyterrorystycznej. Zgodnie z nią karty pre-paid, które nie zostaną zarejestrowane, będą działać tylko do 1 lutego 2017 r. Panoptykon od początku krytykował pomysł rejestracji kart przedpłaconych, poddając w wątpliwość jego skuteczność w walce z terroryzmem i ryzyko ingerencji w prawa użytkowników.

Więcej na temat zmian, które wprowadziła tzw. ustawa antyterrorystyczna

Komentarze

O ile ciekawe sa arty napisane przez Pania Bezbozna to niestety - naduzywanie wielkich liter, mylenie faktow, nazw, miejsc oraz pisanie w nieco 'szpilowatej' formie podwaza zdrowie psychiczne autorki. Oczywiscie, to co napisala jest jak najbardziej prawdopodobne niemniej trzeba wiecej fachowosci w przekazywaniu tresci. Inaczej zaginie w gaszczu innych, dobrze wytrenowanych 'autorytetow'.

Świetnie, tylko jak przedsiębiorca rejestrujący kartę ma wykazać, że dobrze zweryfikował dane ? Służby i organy uwierzą " na słowo"?

TA CAŁA USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA TO CHORY, PORONIONY POMYSŁ SZALONYCH LUDZI OGARNIĘTYCH CHĘCIĄ WPROWADZENIA W POLSCE TOTALNEJ INWIGILACJI SPOŁECZEŃSTWA I POWROTU DO CZASÓW ESBECJI. JAK MOŻNA AŻ W TAK SZEROKIM ZAKRESIE POZWALAĆ WŁADZY NA SZPIEGOWANIE, ŚLEDZENIE OBYWATELI????!!!! :-(
WCZEŚNIEJ TA USTAWA POLICYJNA, NIEDAWNO TA USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA, TO STEK INSTRUMENTÓW WYMIERZONYCH W NASZĄ PRYWATNOŚĆ I WOLNOŚĆ. TAK JAK PODCZAS PRÓBY WPROWADZENIA DO POLSKI UMOWY ACTA W 2012 ROKU I CHĘCI WPROWADZENIA SZPIEGUJĄCEGO MONITORINGU INDECT TEŻ W 2012 ROKU, TAK I DZIŚ MUSIMY PROTESTOWAĆ I UPOMINAĆ RZĄDZĄCYCH NA ULICACH NASZYCH MIAST, BO TO CO W TYM ROKU NAM UCHWALILI, TO UDERZA W WOLNOŚCI WYWALCZONE PO 1989 ROKU I WPROWADZA W POLSCE ZNOWU JAK KIEDYŚ (PRZED 1989 ROKIEM) SWOISTE "PAŃSTWO POLICYJNE". SAM RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH, KOMISJA WENECKA WYDAŁY MIAZDŻACE OPINIE DLA TYCH INWIGILACYJNYCH USTAW. A PIS NAM OBIECYWAŁ, ZE BĘDZIE STAŁ PO STRONIE TYCH SŁABYCH, ZWYKŁYCH LUDZI. A WYGLĄDA NA TO, ŻE W PRAKTYCE TO STOI PO STRONIE TYCH MOCNYCH, WSZECHWŁADNYCH, KTÓRZY NA MOCY TYCH OBURZAJĄCYCH USTAW BĘDĄ TERAZ MOGLI NAM ZAGLĄDAĆ W NASZĄ PRYWATNOŚĆ I ZBIERAĆ DANE, MATERIAŁY NA TEMAT NASZEJ AKTYWNOŚCI ŻYCIOWEJ. NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ POWSTAJE NA NASZYCH OCZACH PRAWDZIWE PAŃSTWO JAK Z KSIĄŻKI ORWELL'A - "ROK 1984". MOŻE I PIS NIE BĘZIE ROBIŁ TYLE AFER, CO PLATFORMA, ALE ZA TO MA ZAPĘDY DO OSACZANIA SPOŁECZEŃSTWA I ZBIERANIA O NIM DANYCH POD FAŁZYWA PRZYKRYWKĄ NIBY BEZPIECZEŃSTWA. NA DOWÓD TO NIE POMOGŁY NAWET PROTESTY POD KANCELARIĄ PREZYDENTA DUDY, KIEDY TO PRZEDSTAWICIELE FUNDACJI PANOPTYKON, HELSIŃSKIEJ FUNDCJI PRAW CZŁOWIEKA, AMNESTY INTERNATIONAL, RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH I INNYCH ORGANIZACJI DBAJĄCYH O NASZE PRAWA JAKO OBYWATELI W KONSTYTUCYJNYM PAŃSTWIE PROTESTOWALI NA ULICY, BY PREZYDENT NIE PODPISYWAŁ TEJ OSTATNIEJ USTAWY ANTYTERRORYSTYCZNEJ. A PREZYDENT DUDA MIAŁ TO GDZIEŚ I Z PREMEDYTACJĄ PODPISAŁ USTAWĘ WYMIERZONĄ PRZECIW OBYWATELOM, A ROZSZERZAJĄCĄ MOŻLIWOŚCI SŁUŻB, AGENTURY, WŁADZY, ITD. NAJPIERW PIS TO PRZEFOROWAŁ W PARLAMENCIE, A PAN DUDA TO USŁUŻNIE PODPISAŁ ZUPEŁNIE JAK MASZYNKA DO PODPISYWANIA, TAK JAK WCZEŚNIEJ PAN KOMOROWSKI BEZKRYYCZNIE PODPISYWAŁ USTAWY SERWOWANE PRZEZ PLATFORMĘ OBYWATELSKA, KTÓRA "OBYWATELSKA" BYŁA JEDYNIE Z NAZWY.
NAJWIĘKSZE ZAPĘDY W OBECNYM RZĄDZIE DO PEŁNEJ INWIGILACJI OBYWATELI MA PAN MARIUSZ KAMIŃSKI, PAN ZBIGNIEW ZIOBRO I PAN MARIUSZ BŁASZCZAK. ONI MAJĄ WRĘCZ PRZEGIĘCIE W TYM KIERUNKU, BY OSACZYĆ SPOŁECZEŃSTWO SZCZELNĄ SIATKĄ, PAJĘCZYNĄ PODSŁUCHÓW, ZBIERANIA BILLING,ÓW, ŚCIĄGANIA DANYCH OD OPERAORÓW O ODWIEDZANYCH STRONACH INTERNETOWYCH. ONI CHCĄ NAM ZAFUNDOWAĆ SWOISTĄ UMOWĘ A.C.T.A. BIS, CZEGO NIE UDAŁO SIĘ PLATFORMIE, TYLKO N SKUTEK NIESŁYCHANEGO SPRZECIWU SPOŁECZNEGO SZCZEGÓLNIE MŁODYCH LUDZI!!!!!!!!!11

PRZECIEŻ SKOŃCZYŁ SIĘ SZCZYT NATO W WARSZAWIE W LIPCU 2016 ROKU, ZAKOŃCZYŁY SIE TEŻ ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE. CZAS NA O, BY ZDJĄĆ Z PORZĄDKU PRAWNEGO W POLSCE TAKIE OGRANICZENIA SWOBÓD OBYWATELSKICH, JAK WSPOMINANA USTWA ANTYTERRORYSTYCZNA, KTÓRA BYŁA ROBIONA W POŚPIECHU, NA CHYBCIKA, NA KOLANIE, BEZ ŻADNYCH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH, TYLKO PO TO BY ZDĄŻYĆ PRZED TYMI DWOMA DUŻYMI WYDARZENIAMI W POLSCE, BY NIBY ZAPOBIEC NIEISTNIEJĄCYM, WYDUMANYM, WYIMAGINOWANYM NIBY ZAGROŻENIOM W POLSCE RADYKALNEGO, ISLAMSKIEGO FUDAMENTALIZMU I ATAKOM TERRORYSTYCZNYM NA WIELKĄ SKALĘ. SPRAWY TE SIĘ SKOŃCZYŁY, NIC NIE WYBUCHŁO, PIS SIĘ NA TYM POLU NIESTETY SKOMPROMITOWAŁ (CO BYŁO DO PRZEWIDZENIA!!), WIĘC CZAS NAJWYŻSZY JUŻ ZNIEŚĆ OGRANICZENIA DLA SPOŁECZEŃSTWA!!!!!!!!!!!!!!! NAWET AMERYKANIE ZNIEŚLI JUŻ SWÓJ "PATRIOT ACT" - USTAWĘ UDERZAJĄCĄ W PRAWA OBYWATELSKIE PO 11 - TYM WRZEŚNIA 2001 ROKU. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ I WALCZCIE O SWOJE PODSTAWOWE PRAWA OBYWATELSKIE!!!!!

W KOŃCU PRZY KUPOWANIU KARTY SIM KLIENT PŁACI I WYMAGA! JA PŁACĘ I WYMAGAM PRYWATNOŚCI, A NIE TRAKTOWANIA MNIE JAK POTENCJALNEGO ZBRODNIARZA, DEGENERATA, BANDYTĘ I OSZUSTA, O KTÓRYM JUŻ NAJLEPIEJ OD PIERWSZEGO DNIA PO ZAKUPIE KARTY SIM I URUCHOMIENIU TELEFONU ZBIERAĆ JAK NAJWIĘCEJ WSZELKICH INFORMACJI, BO A NÓŻ BĘDZIE CHCIAŁ WYSADZIĆ LUDZI W POWIETRZE, A MOŻE MA JAKIEŚ ODCHYLENIA PSYCHICZNE, A JUŻ NA PEWNO TO MOŻE MIEĆ JAKIEŚ, CHOĆBY NAJMNIEJSZE KONTAKTY Z ISLAMISTAMI, TRZEBA GO SPRAWDZIĆ DLA DOBRA SPOŁECZNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JA SIĘ PYTAM, GDZIE MY ŻYJEMY CZY W BANTUSTANIE, CZY W NORMALNYM, EUROPEJSKIM KRAJU, GDZIE USTAWY WPROWADZA SIĘ W ŻYCIE, BY OGRANICZYĆ ( A NIE ROZSZERZYĆ) NIENASYCONE ZAPĘDY WŁADZY???

PYTA WASZ WALCZĄCY O WOLNOŚĆ I SWOBODY, WOLNOŚCI OBYWATELSKIE

- WASZ DROGI POLSKI EDWARD SNOWDEN

Na naszych oczach zasada domniemania niewinności ustępuje zasadzie domniemania winy. Rządzący coraz wyżej cenią Bismarcka, a coraz niżej Williama Blackstone'a.

Lepiej by dziesięciu winnych uniknęło kary, niż by cierpiał jeden niewinny.
- William Blackstone

Lepiej by cierpiało dziesięciu niewinnych, niż by jeden winny uniknął kary.
- Otto von Bismarck

Operatorzy zbierają nadmiarowe dane, np. dane dokumentu tożsamości do imienia i nazwiska oraz numeru PESEL. Często przymuszają do tego, łącznie z odmową rejestracji w przypadku odmowy dania takiego rozszerzonego zestawu danych, albo spisują je po cichu.

Dodaj komentarz