Wolność się liczy! Dziękujemy za 1%

Artykuł

Zakończyliśmy już naszą tegoroczną akcję 1%. Dziękujemy Wam za ogromną pomoc, którą okazaliście nam w promowaniu informacji, że można w ten sposób wspierać nasze działania! Dzięki Wam mogliśmy dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Na przelewy z urzędów skarbowych – oby było ich jak najwięcej! – musimy jeszcze trochę poczekać, ale już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać odpis podatku na naszą działalność! Wolność się liczy!

Dziękujemy!

Jeśli zdecydowaliście się przekazać nam swoje dane za pośrednictwem urzędu skarbowego, będzie nam niezmiernie miło wysłać Wam listowne podziękowania. Chociaż pojawiają się głosy, że nie powinniśmy tego robić – bo klauzula zgody w formularzu PIT na przekazanie danych wspieranej organizacji nie zawiera informacji, w jakim celu ta organizacja może zebrane dane wykorzystywać. Nasza panoptykonowa natura nie pozwoliła nam zignorować tego problemu, dlatego wystąpiliśmy w tej sprawie do Ministerstwa Finansów. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznych wersjach formularzy PIT wątpliwości zostaną wyjaśnione, by zarówno podatnicy, jak i organizacje, mieli jasność, do jakich celów można wykorzystać przesłane przez urzędy skarbowe dane.

Na marginesie: nie ciekawi Was, na co prezydent przeznaczył swój 1%? Myślicie, że zareagował na nasz apel, żeby swoim 1% wesprzeć organizacje działające na rzecz praw obywatelskich? :-)

Komentarze

Nawet jeśli prezydent by to zrobił, to w zestawieniu z jego zachowaniem (podpisywaniem ustaw gwałcących prywatność mieszkańców Polski) daje raczej ponury obraz takiej postawy.

Dodaj komentarz