Ważna wiadomość dla podatników: możecie przekazać swój 1% dla Panoptykonu

W skrócie
Element dekoracyjny

Dla tych z Was, którzy spieszą się, by jeszcze w styczniu rozliczyć się z fiskusem za 2016 r., mamy bardzo ważną wiadomość: możecie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Panoptykon. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nasz nr KRS: 0000327613.

Dlaczego warto wspierać Panoptykon? Jeśli czytacie ten tekst, to prawdopodobnie orientujecie się, czym się zajmujemy. W telegraficznym skrócie: naszym zadaniem jest kontrolowanie kontrolujących. Co kryje się za tym hasłem? Przede wszystkim patrzenie na ręce tym, którzy zbierają coraz więcej informacji o naszym życiu: służbom (policji, ABW, CBA, SKW…), urzędom, korporacjom. W praktyce oznacza to żmudne przedzieranie się przez projekty ustaw i rozporządzeń (które w minionym roku pojawiały się nagle na horyzoncie i w okamgnieniu przepoczwarzały się w obowiązujące prawo) czy wyciąganie za pomocą wniosków o informację publiczną kolejnych danych o działaniu nadzoru w praktyce. Pokazujemy też, jakie są (ukryte) skutki nadzoru i jak odzyskać – choć trochę – kontrolę nad informacjami o sobie. Wreszcie, pochłania nas angażowanie ludzi do wspólnej walki o prawa i wolności obywatelskie.

W 2016 r. przekazaliście nam prawie 59 tys. zł w formie 1% odpisu od podatku. Mamy nadzieję, że w tym roku ten wynik będzie jeszcze lepszy. Jeśli uważasz, że wolność się liczy, a nasza praca jest potrzebna, dołóż swój 1% podatku i pomóż nam skutecznie działać:

  1. Wpisz nasz nr KRS do swojego zeznania podatkowego: 0000327613.
  2. Podziel się ze znajomymi informacją, że nas wspierasz i zachęć ich do tego samego.

Dziękujemy!

Dodaj komentarz