Brejzowie kontra służby. Rozmowa z Dorotą i Krzysztofem Brejzami

Podcast
23.02.2023
2 min. czytania
Dźwięk
Image
okładka podcastu Panoptykon 4.0

Jak wynika z analizy Google Trends, styczeń 2022 r. to okres rekordowego zainteresowania Polek i Polaków tematem inwigilacji, Pegasusem i Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Polityka i społeczne emocje obracały się wówczas wokół wykorzystania narzędzia totalnej inwigilacji względem polityków opozycji czy niezależnej prokuratorki.

Jednak to zainteresowanie wyraźnie zatrzymało się w przededniu wybuchu wojny. Na pewno emocje społeczne były gdzie indziej: na granicy, a później na dworcach kolejowych pełnych uchodźców. To naturalne. Ani emocje społeczne, ani intensywne działania polityczne do sprawy Pegasusa już nie wróciły. Nie unieważnia to jednak pytania, o to, czy ktoś poniesie za tę aferę odpowiedzialność.

W dzisiejszym odcinku Wojciech Klicki gości osoby znające aferę Pegasusa od podszewki: senatora Krzysztofa Brejzę, który padł ofiarą inwigilacji, będąc szefem sztabu największej partii opozycyjnej, oraz jego żonę, mecenas Dorotę Brejzę, reprezentującę go w sprawach, które senator podjął w celu pociągnięcia do odpowiedzialności osób stojących za wykorzystaniem Pegasusa.

W rozmowie przypominają, jaką rolę w ujawnieniu afery Pegasusa odegrała TVP. Mówią też o tym, co trzeba zmienić, by do podobnych afer już nie dochodziło.

Odsłuchaj, dodaj do ulubionej aplikacji przez RSS lub obejrzyj na YouTubie.

Polecamy:

Podobają ci się nasze podcasty? Pomóż nam dalej tworzyć wartościowe treści. Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon i przekaż 1,5% podatku (KRS: 0000327613).


Działania organizacji w latach 20222024 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Audio file
Temat

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.