Na czas kwarantanny. Wielogłos o strachu

Podcast
02.04.2020
3 min. czytania
Dźwięk

Tak jak niemal wszystko w czasie Wielkiej Kwarantanny, tak i ten podcast będzie inny. Będzie bardziej refleksją niż komentarzem. Bardziej apelem niż intelektualną rozrywką. Nie będzie też rozmową, tylko serią monologów. Zapraszamy na spotkanie z gośćmi: Adamem Bodnarem, Cvetą Dimitrovą, Wojciechem Klickim, Andrzejem Lederem, Ewą Łętowską oraz Wojciechem Wiewiórowskim i ich przemyśleniami na temat strachu. Przemyśleniami, które nie były moderowane, ale popłynęły własnym torem, tak jak płyną teraz nasze myśli, kiedy pozostajemy w izolacji, odcięci od współpracowników, a czasem nawet naszych najbliższych. Wraz z pandemią, która w jeden tydzień rozmontowała nam życie społeczne, ten strach rozlał się i stał się naszym wspólnym doświadczeniem. Silnym doświadczeniem społecznym, a zarazem kluczowym czynnikiem, który teraz kształtuje życie polityczne. Dlatego musimy o nim rozmawiać. Musimy się z nim wspólnie zmierzyć.

Odsłuchaj lub dodaj do ulubionej aplikacji przez RSS lub obejrzyj na YouTube'ie

Na skróty:

00:01 Wprowadzenie
06:50 Irracjonalność strachu – Katarzyna Szymielewicz
15:00 Mamy prawo się bać – Wojciech Wiewiórowski
25:30 Strach trzeba oswoić – Cveta Dimitrova
31:00 Sfera publiczna pada ofiarą prywatnych lęków – Andrzej Leder
39:55 Konstytucja w czasach zarazy – Ewa Łętowska
48:55 Po pierwsze: sprawdzaj – Adam Bodnar
58:55 Wojna z koronawirusem jak wojna z terroryzmem – Wojciech Klicki
01:06:35 Rozmawiajmy – Katarzyna Szymielewicz

Do poczytania:

Podobają Ci się nasze podcasty? Pomóż nam dalej tworzyć wartościowe treści. Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon i przekaż 1,5% podatku(KRS: 0000327613).

Audio file

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.