Nie zaufamy służbom, jeśli nie zaczną z nami rozmawiać. Rozmowa o wizerunku służb

Podcast
07.09.2023
2 min. czytania
Dźwięk
Image
okładka podcastu Panoptykon 4.0

Afera Pegasusa, ukrywanie informacji o rosyjskiej rakiecie pod Bydgoszczą, wybuch w siedzibie Komendy Głównej Policji – co je łączy?

Brak chęci poinformowania czy uspokojenia opinii publicznej oraz działania komunikacyjne wyglądające na totalnie przypadkowe. To z tego powodu widzimy głównie negatywne przekazy, które szybko zostają wyśmiane, szczególnie w Internecie.

Niedocenianą przyczyną braku zaufania do służb jest to, jaki wizerunek one same wokół siebie budują. Kręcenie, zamiatanie spraw pod dywan, wprowadzanie w błąd opinii publicznej, chroniczna niechęć do informowania o swoich działaniach. To tylko kilka przykładów działalności służb w mediach, które sprawiają, że trudno nam odróżnić rzeczywistość od fikcji. A przez to traktować te formacje poważnie.

Dlaczego tak się dzieje? Jak właściwie wygląda decydowanie o formie komunikacji w służbach czy wojsku? O wizerunku służb specjalnych i o tym, dlaczego nie cieszą się one społecznym zaufaniem Wojciech Klicki rozmawia z Anną Grabowską-Siwiec – byłą oficerką Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Sylwią Kuligowską – specjalistką ds. PR związaną z branżą zbrojeniową.

Odsłuchaj, dodaj do ulubionej aplikacji przez RSS lub posłuchaj na Spotify, Apple Music, Google Podcasts.  Wersja wideo dostępna również na YouTubie.

Audio file
Temat

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.