Improwizowany Kongres Wolnego Internetu

Artykuł

Już w ten weekend (4-5 lutego) zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea wolnego i otwartego internetu, na improwizowany kongres organizacji społecznych i aktywistów :-) Postanowiliśmy nie czekać, aż kurz opadnie i "na gorąco" zorganizować spotkanie, które stworzy okazję do wypracowania spójnej strategii działania. Będziemy dyskutować wokół tematu "ACTA - i co dalej?", ale nie tylko. Zapraszamy!

Zależy nam na spotkaniu osób z różnych środowisk, które niezależnie wystąpiły w tej samej sprawie i na wzbudzeniu żywej dyskusji na tematy kluczowe dla przyszłości wolnego i otwartego Internetu. Będzie o blokowaniu treści, o kontroli nad internetem, o roli pośredników (w tym mediów), o prawie autorskim, o wolnej kulturze, ale też o możliwych strategiach działania.

Współorganizatorami kongresu są liderzy lokalnych protestów przeciw ACTA oraz organizacje pozarządowe: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Panoptykon, Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Internet Society Poland i Polska Grupa Użytkowników Linuksa. Wydarzenie wspiera Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, któremu zawdzięczamy miejsce i salę.

Czas: 4 lutego od godz. 15:00 do godz. 20:00 + 5 lutego godz. 11:00 - 15:00

Miejsce: Warszawa, Politechnika Warszawska (Aula 133 na Wydziale Elektroniki), ul. Nowowiejska 15/19

Rejestracja (obowiązkowa ze względu na ograniczoną ilość miejsca)

WSTĘPNY ROZKŁAD JAZDY:

SOBOTA

15:00 - 15:30 - Powitanie i wprowadzenie
Adam Bodnar i Magdalena Szecówka

15:30 - 16:30 Panel "ACTA, demokracja, obywatele"
wprowadzenie: Piotr VaGla Waglowski

17:00-18:00 Panel "ACTA, własność, intelektualna"
wprowadzenie: Jarosław Lipszyc

18:30- 19.30 Panel "ACTA, kontrola, sieć"
wprowadzenie: Katarzyna Szymielewicz

NIEDZIELA

11:00-12:00 - Warsztat - Bezpieczna komunikacja w nadzorowanej sieci

12:15-13:15 - Warsztat - Obywatel kontra polityk: poradnik aktawisty

13:30-14:30 - Warsztat - Komunikacja z mediami

Komentarze

popieram koncepcje ralacji z kongresu!! niestety nie będe mógł byc na niej osobiście ale licze na obszerny materiał (video, tekst) z obu dni

Nie pisze się, nie mówi, nie myśli dość o kontekście afery z ACTA: stalym poszerzaniu uprawnień inwigilacyjnych coraz liczniejszych służb państwowych, postępującej rujnacji szkolnictwa na wszystkich szczeblach, od żłobków po wyższe uczelnie, o lawinowej degradacji kultury pod pretekstem "kryzysu" (a pamiętamy huczny, zwłaszcza budżetowo, Kongres Kultury oraz 1000 imprez poza granicami na cześć objęcie Prezydencji). Internet jaki jest, daje szansę wyjścia na zewnątrz z tej dusznej pakamery.

Dlatego, owszem, nie będąc maszyną jestem zainteresowany.

Marian Płachecki

prof. Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej

Miał być strumień na żywo, i co ?!?!?!

Trzymam kciuki  za wydarzenie i czekam na relacje w necie

Proszę przestudiować uważnie teksty źródłowe poniżej, proponuję również gorąco artykuł dot. przypuszczalnego braku konstytucjonalnego uwarunkowania dla Układu ACTA jako zobowiązującego USA, oraz komentarze w serwisie slashdot.org. "The Slovenia ambassador read ACTA more closely after the emails she received, and issued an apology first to her children, then to her nation. She also called for mass demonstrations within Slovenia on Saturday. "I signed ACTA out of civic carelessness, because I did not pay enough attention. Quite simply, I did not clearly connect the agreement I had been instructed to sign with the agreement that, according to my own civic conviction, limits and withholds the freedom of engagement on the largest and most significant network in human history, and thus limits particularly the future of our children."

http://politics.slashdot.org/story/12/02/02/1625236/slovenian-ambassador...

http://www.ibtimes.com/articles/292627/20120203/acta-slovenia-ambassador...

http://action.ffii.org/acta/Analysis

 

"ACTA's Constitutional Problems: The Treaty is Not a Treaty", Sean M. Flynn,

http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=1982091

 

Dodaj komentarz