Prapremiera Podcastu Panoptykonu

Artykuł
09.11.2018
3 min. czytania
Tekst
Image
Katarzyna Szymielewicz

Od dziś możecie nas nie tylko czytać, ale również regularnie słuchać – jedząc śniadanie, stojąc w korku, ćwicząc czy grabiąc jesienne liście. Ruszamy z podcastem Panoptykonu, w którym rozmawiamy o tym, co dzieje się, gdy człowiek spotyka się z technologią. Jak zmienia ona nasze życie, jakie problemy rozwiązuje, a jakie tworzy, gdzie znaleźć na nie remedium. W szukaniu nowych perspektyw pomogą nam nasi goście – programiści, specjaliści od reklamy, psycholodzy, filozofowie i pisarze.

W Wasze ręce oddajemy trzy odcinki podcastu, które nagraliśmy w ciągu ostatnich miesięcy. Zachęcamy do odsłuchania, krytyki, oraz – co niemniej ważne – do pomocy w wyborze tytułu serii (ankieta). Na Wasze głosy czekamy do niedzieli, 11 listopada 2018 r.

Odcinek 1: Co wie o Tobie Google? Rozmowa z Cezarym Glijerem

Z Cezarym Glijerem, szefem działu SEO w K2 Media, rozmawialiśmy o tym, co wie o nas 20-letni Google i co planuje w najbliższym czasie.

Odcinek 2: Jak działa reklama w Internecie? Rozmowa z Maciejem Zawadzińskim

(dostępny również w formie transkrypcji)

Maciej Zawadziński, prezes i współzałożyciel spółek IT, Clearcode i Piwik PRO, zaprosił nas za kulisy reklamy w Internecie.

Odcinek 3: O statystyce, Facebooku i mikrotargetowaniu. Rozmowa z Dominikiem Batorskim

(transkrypcja gotowa w 2/3)

Dominik Batorski, socjolog i adiunkt w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego na Uniwersytecie Warszawskim, wyjaśnił, gdzie kończy się statystyka, a zaczyna mikrotargetowanie i dlaczego Facebook jest w tym mistrzem.

Przypominamy również o odcinku specjalnym, z Aleksandrą Przegalińską, która na antenie Radia Wolna Kultura opowiadała nam, jak badacze sztucznej inteligencji podchodzą do RODO. Pozostałe odcinki możecie odsłuchać na soundcloud.com. Na kolejne nie będziecie musieli czekać długo - z końcem listopada zaczynamy regularną emisję, dzięki pomocy radia Tok.fm, które użyczyło nam studia oraz miejsca na serwerach na kolejne odcinki.

Czekamy na Wasze komentarze, uwagi, propozycje gości i tematów, które Was interesują!

A jeżeli macie chwilę wolnego – pomóżcie nam dokończyć transkrypcję brakujących odcinków. Czekamy na maile na skrzynce: fundacja@panoptykon.org. Za dotychczasową pomoc serdecznie dziękujemy: Karolinie Jar, Sylwii Sieczkowskiej, Tomaszowi Zającowi, Przemysławowi Malinowskiemu oraz Grzegorzowi Skrzypkowskiemu.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.