Internauta to też konsument

W skrócie

Dziś przypada Światowy Dzień Praw Konsumenta. Warto pamiętać, że jako internauci bywamy również konsumentami i jako tacy mamy swoje prawa. Ale żeby w pełni móc z nich korzystać, trzeba je znać. Dlatego przypominamy serię naszych tekstów poradnikowych „Cyfrowa Wyprawka dla dorosłych”. Wśród tekstów znajdziecie porady dotyczące m.in. zakupów online, regulaminów stron internetowych i radzenia sobie z obraźliwymi komentarzami. W tym tygodniu trwa także kampania „Tydzień z Internetem”, której motywem przewodnim jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. Bądźmy więc świadomymi swoich praw konsumentami, także w Internecie.

Z serii „Cyfrowa Wyprawka dla dorosłych” szczególnie polecamy:

Na zakupach w Internecie
Ty i twój komentarz - regulamin strony internetowej
Ten komentarz mnie obraża. Co mam zrobić?

Komentarze

Internauta, czyli Konsument ma pełne prawo do poszanowania jego godności i prywatności w internecie,płaci, a więc wymaga, a dodatkowo te prawo konsumenckie, nawet nie przewiduje, że konsument po zakupie usługi (w tym przypadku internetu), tenże konsument będzie inwigilowany, śledzony, szpiegowany. Prawo konsumenckie zakłada, że konsument ma prawo po nabyciu towaru, czy usługi do spokoju i komfortu użytkowania, a nie zeby nieograniczone uprawnienia służb starały mu się udowodnić, że korzysta z tej usługi w sposób nienależyty. Zapłacił i jego sprawa, jego usługa, jego internet, jego pole prywatności i wolności!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A tu w Polsce to co się teraz do licha wyprawia, pytam się???!!! PIS W SWOJEJ KAMPANII PRZEDWYBORCZEJ NIC NAM NIE WSPOMINAŁ, ZE JAK DOJDZIE DO WŁADZY, TO SIĘ OSTRO ZABIERZE ZA ODBIERANIE SPOŁECZEŃSTWU PRAW OBYWATELSKICH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIBY POD CHORĄ PRZYKRYWKĄ NIBY BEZPIECZEŃSTWA!!!!!!!!!!!!! POD TĄ PRZYKRYWKĘ, NA UPARTEGO TO WSZYSTKO MOŻNA ZMIEŚCIĆ. OBOWIĄZKOWE NALOTY NA MIESZKANIA, NP. RAZ DO ROKU, TAK OT ŻE NIBY SPIS LUDNOŚCI. PLAGA PODSŁUCHÓW ZAKŁADANYCH OBYWATELOM (NAJWIĘCEJ W UNII EUROPEJSKIEJ!!), BILLINGI, SIĘGANIE PO DANE INFORMATYCZNE, ARESZTY WYDOBYWCZE, PROWOKACJE, WŁAMANIA NA KOMPUTERY PRZYPADKOWYCH LUDZI, POBIERANIE ZAPISÓW MIEJSKIEGO MONITORINGU W CELACH WIADOMYCH TYLKO SŁUŻBOM ITP. ZAGRYWKI, ZE STRONY NIE OKIEŁZNANYCH, ROZPASANYCH SŁUŻB PAŃSTWOWYCH!!! W POLSCE DRAMATYCZNIE BRAKUJE INSTYTUCJI, ORGANIZACJI, CIAŁA TRZECIEGO, OSOBNEGO, NIEZALEŻNEGO, AUTONOMICZNEGO DO PERMANENTNEJ KONTROLI TYCH WSZYSTKICH, NAMNOŻONYCH W OSTATNICH LATACH W KRAJU SŁUŻB (M.IN. POLICJI, ABW, CBŚ POLICJI, CBA, NARODOWE CENTRUM CYBERBEZPIECZEŃSTWA POWSTAŁE TERAZ W LIPCU 2016 ROKU, CERT (Computer Emergency Response Team) Polska (do końca roku 2000 pod nazwą CERT NASK) I WIELU, WIELU INNYCH INWIGILACYJNYCH STWORÓW. W TYM KRAJU MOŻE NIE BYĆ PIENIĘDZY NA SŁUŻBĘ ZDROWIA, CZY WYŻSZE PŁACE W BUDŻETÓWCE, ALE NA OSACZANIE SPOŁECZEŃSTWA, TO KASA CHOĆBY SPOD ZIEMI SIĘ WEŹMIE, BO WŁADZA MUSI MIEĆ KONTROLĘ NAD BIEDNYMI ŻUCZKAMI, BY DAŁO SIĘ ICH UJARZMIĆ, PROWADZIĆ JAK NA SMYCZY, MANIPULOWAĆ, TRZYMAĆ W RYZACH, TAK BY KAŻDY OBYWATEL POCZUŁ SIĘ CHOĆ TROCHĘ ZASZCZUTY I PRZEJĘTY WIZJĄ WIZYTY SMUTNYCH PANÓW O SZÓSTEJ RANO W DOMU, BO COŚ IM SIĘ AKURAT UDAŁO PRZYSZYKOWAĆ NA TEMAT OFIARY, BO JAK SIĘ CHCE PSA UDERZYĆ, TO KIJ SIĘ ZAWSZE ZNAJDZIE!!!!!!!!!!! DAJCIE MI CZŁOWIEKA, A JA PARAGRAF ZNAJDĘ - MÓWIŁ SWEGO CZASU WUJEK STALIN!!! DLATEGO W NORMALNYM KRAJU TO SIĘ UCHWALA USTAWY OGRANICZAJĄCE ZAPĘDY WŁADZY, A NIE ROZPASAJĄE INSTRUMENTY ŚCIGANIA I PROWOKUJĄCE JE DO NADGORLIWOŚCI I NADAKTYWNOŚCI I BRAKU WSZELKICH HAMULCÓW ORAZ WSZELKIEJ KONTROLI NAD SOBĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OBECNIE W POLSCE MUSI ODBYĆ SIĘ POWAŻNA DEBATA SPOŁECZNA NAD NASZYMI PRAWAMI JAKO OBYWATELI. KONSULTACJE SPOŁECZNE MUSZĄ OBJĄĆ KWESTIĘ ZABIERANEJ LUDZIOM WOLNOŚCI I SWOBÓD. DOBRZE, BY TYM KONSULTACJOM/DEBACIE PRZEWODNICZYŁA NASZA DROGA FUNDACJA PANOPTYKON, BO TO FACHOWCY I MAJĄ POSŁUCH I AUTORYTET. ALE JAK IDAĆ, TO RZĄDZAĄCY DO TEJ PORY UNIKAJĄ JAK OGNIA TAKIEJ DEBATY/KONSULTACJI SPOŁECZNYCH, BO BOJĄ SIĘ MIAŻDŻĄCEGO WERDYKTU POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA W TEJ SPRAWIE, KTÓRE CHYBA NAJBARDZIEJ SPOŚRÓD WSZYSTKICH EUROPEJSKICH NARODÓW UKOCHAŁO I PIELĘGNUJE WOLNOŚĆ.

TA CAŁA USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA TO CHORY, PORONIONY POMYSŁ SZALONYCH LUDZI OGARNIĘTYCH CHĘCIĄ WPROWADZENIA W POLSCE TOTALNEJ INWIGILACJI SPOŁECZEŃSTWA I POWROTU DO CZASÓW ESBECJI. JAK MOŻNA AŻ W TAK SZEROKIM ZAKRESIE POZWALAĆ WŁADZY NA SZPIEGOWANIE, ŚLEDZENIE OBYWATELI????!!!! :-(
WCZEŚNIEJ TA USTAWA POLICYJNA, NIEDAWNO TA USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA, TO STEK INSTRUMENTÓW WYMIERZONYCH W NASZĄ PRYWATNOŚĆ I WOLNOŚĆ. TAK JAK PODCZAS PRÓBY WPROWADZENIA DO POLSKI UMOWY ACTA W 2012 ROKU I CHĘCI WPROWADZENIA SZPIEGUJĄCEGO MONITORINGU INDECT TEŻ W 2012 ROKU, TAK I DZIŚ MUSIMY PROTESTOWAĆ I UPOMINAĆ RZĄDZĄCYCH NA ULICACH NASZYCH MIAST, BO TO CO W TYM ROKU NAM UCHWALILI, TO UDERZA W WOLNOŚCI WYWALCZONE PO 1989 ROKU I WPROWADZA W POLSCE ZNOWU JAK KIEDYŚ (PRZED 1989 ROKIEM) SWOISTE "PAŃSTWO POLICYJNE". SAM RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH, KOMISJA WENECKA WYDAŁY MIAZDŻACE OPINIE DLA TYCH INWIGILACYJNYCH USTAW. A PIS NAM OBIECYWAŁ, ZE BĘDZIE STAŁ PO STRONIE TYCH SŁABYCH, ZWYKŁYCH LUDZI. A WYGLĄDA NA TO, ŻE W PRAKTYCE TO STOI PO STRONIE TYCH MOCNYCH, WSZECHWŁADNYCH, KTÓRZY NA MOCY TYCH OBURZAJĄCYCH USTAW BĘDĄ TERAZ MOGLI NAM ZAGLĄDAĆ W NASZĄ PRYWATNOŚĆ I ZBIERAĆ DANE, MATERIAŁY NA TEMAT NASZEJ AKTYWNOŚCI ŻYCIOWEJ. NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ POWSTAJE NA NASZYCH OCZACH PRAWDZIWE PAŃSTWO JAK Z KSIĄŻKI ORWELL'A - "ROK 1984". MOŻE I PIS NIE BĘZIE ROBIŁ TYLE AFER, CO PLATFORMA, ALE ZA TO MA ZAPĘDY DO OSACZANIA SPOŁECZEŃSTWA I ZBIERANIA O NIM DANYCH POD FAŁZYWA PRZYKRYWKĄ NIBY BEZPIECZEŃSTWA. NA DOWÓD TO NIE POMOGŁY NAWET PROTESTY POD KANCELARIĄ PREZYDENTA DUDY, KIEDY TO PRZEDSTAWICIELE FUNDACJI PANOPTYKON, HELSIŃSKIEJ FUNDCJI PRAW CZŁOWIEKA, AMNESTY INTERNATIONAL, RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH I INNYCH ORGANIZACJI DBAJĄCYH O NASZE PRAWA JAKO OBYWATELI W KONSTYTUCYJNYM PAŃSTWIE PROTESTOWALI NA ULICY, BY PREZYDENT NIE PODPISYWAŁ TEJ OSTATNIEJ USTAWY ANTYTERRORYSTYCZNEJ. A PREZYDENT DUDA MIAŁ TO GDZIEŚ I Z PREMEDYTACJĄ PODPISAŁ USTAWĘ WYMIERZONĄ PRZECIW OBYWATELOM, A ROZSZERZAJĄCĄ MOŻLIWOŚCI SŁUŻB, AGENTURY, WŁADZY, ITD. NAJPIERW PIS TO PRZEFOROWAŁ W PARLAMENCIE, A PAN DUDA TO USŁUŻNIE PODPISAŁ ZUPEŁNIE JAK MASZYNKA DO PODPISYWANIA, TAK JAK WCZEŚNIEJ PAN KOMOROWSKI BEZKRYYCZNIE PODPISYWAŁ USTAWY SERWOWANE PRZEZ PLATFORMĘ OBYWATELSKA, KTÓRA "OBYWATELSKA" BYŁA JEDYNIE Z NAZWY.
NAJWIĘKSZE ZAPĘDY W OBECNYM RZĄDZIE DO PEŁNEJ INWIGILACJI OBYWATELI MA PAN MARIUSZ KAMIŃSKI, PAN ZBIGNIEW ZIOBRO I PAN MARIUSZ BŁASZCZAK. ONI MAJĄ WRĘCZ PRZEGIĘCIE W TYM KIERUNKU, BY OSACZYĆ SPOŁECZEŃSTWO SZCZELNĄ SIATKĄ, PAJĘCZYNĄ PODSŁUCHÓW, ZBIERANIA BILLING,ÓW, ŚCIĄGANIA DANYCH OD OPERAORÓW O ODWIEDZANYCH STRONACH INTERNETOWYCH. ONI CHCĄ NAM ZAFUNDOWAĆ SWOISTĄ UMOWĘ A.C.T.A. BIS, CZEGO NIE UDAŁO SIĘ PLATFORMIE, TYLKO N SKUTEK NIESŁYCHANEGO SPRZECIWU SPOŁECZNEGO SZCZEGÓLNIE MŁODYCH LUDZI!!!!!!!!!11

PRZECIEŻ SKOŃCZYŁ SIĘ SZCZYT NATO W WARSZAWIE W LIPCU 2016 ROKU, ZAKOŃCZYŁY SIE TEŻ ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE. CZAS NA O, BY ZDJĄĆ Z PORZĄDKU PRAWNEGO W POLSCE TAKIE OGRANICZENIA SWOBÓD OBYWATELSKICH, JAK WSPOMINANA USTWA ANTYTERRORYSTYCZNA, KTÓRA BYŁA ROBIONA W POŚPIECHU, NA CHYBCIKA, NA KOLANIE, BEZ ŻADNYCH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH, TYLKO PO TO BY ZDĄŻYĆ PRZED TYMI DWOMA DUŻYMI WYDARZENIAMI W POLSCE, BY NIBY ZAPOBIEC NIEISTNIEJĄCYM, WYDUMANYM, WYIMAGINOWANYM NIBY ZAGROŻENIOM W POLSCE RADYKALNEGO, ISLAMSKIEGO FUDAMENTALIZMU I ATAKOM TERRORYSTYCZNYM NA WIELKĄ SKALĘ. SPRAWY TE SIĘ SKOŃCZYŁY, NIC NIE WYBUCHŁO, PIS SIĘ NA TYM POLU NIESTETY SKOMPROMITOWAŁ (CO BYŁO DO PRZEWIDZENIA!!), WIĘC CZAS NAJWYŻSZY JUŻ ZNIEŚĆ OGRANICZENIA DLA SPOŁECZEŃSTWA!!!!!!!!!!!!!!! NAWET AMERYKANIE ZNIEŚLI JUŻ SWÓJ "PATRIOT ACT" - USTAWĘ UDERZAJĄCĄ W PRAWA OBYWATELSKIE PO 11 - TYM WRZEŚNIA 2001 ROKU. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ I WALCZCIE O SWOJE PODSTAWOWE PRAWA OBYWATELSKIE!!!!!

W KOŃCU PRZY KUPOWANIU KARTY SIM KLIENT PŁACI I WYMAGA! JA PŁACĘ I WYMAGAM PRYWATNOŚCI, A NIE TRAKTOWANIA MNIE JAK POTENCJALNEGO ZBRODNIARZA, DEGENERATA, BANDYTĘ I OSZUSTA, O KTÓRYM JUŻ NAJLEPIEJ OD PIERWSZEGO DNIA PO ZAKUPIE KARTY SIM I URUCHOMIENIU TELEFONU ZBIERAĆ JAK NAJWIĘCEJ WSZELKICH INFORMACJI, BO A NÓŻ BĘDZIE CHCIAŁ WYSADZIĆ LUDZI W POWIETRZE, A MOŻE MA JAKIEŚ ODCHYLENIA PSYCHICZNE, A JUŻ NA PEWNO TO MOŻE MIEĆ JAKIEŚ, CHOĆBY NAJMNIEJSZE KONTAKTY Z ISLAMISTAMI, TRZEBA GO SPRAWDZIĆ DLA DOBRA SPOŁECZNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JA SIĘ PYTAM, GDZIE MY ŻYJEMY CZY W BANTUSTANIE, CZY W NORMALNYM, EUROPEJSKIM KRAJU, GDZIE USTAWY WPROWADZA SIĘ W ŻYCIE, BY OGRANICZYĆ ( A NIE ROZSZERZYĆ) NIENASYCONE ZAPĘDY WŁADZY???

PYTA WASZ WALCZĄCY O WOLNOŚĆ I SWOBODY, WOLNOŚCI OBYWATELSKIE

- WASZ DROGI POLSKI EDWARD SNOWDEN

Dodaj komentarz