Kogo chroni policja? Dyskusja online

Artykuł
28.11.2020
2 min. czytania
Tekst
Image
Grafika z napisem "Kogo chroni policja?"

Masowe legitymowanie, groźby, nieuzasadnione i bezkarne nadużywanie siły wobec protestujących pokazują, że przemoc w polskiej policji jest problemem systemowym. Z raportów organizacji praw człowieka wyłania się szerokie spektrum represyjnych praktyk stosowanych w celu zastraszenia niepokornych. Nadużywanie uprawnień przez policję wymaga instytucjonalnych rozwiązań, nie jest bowiem jedynie incydentem ostatnich tygodni. W ramach Biennale Warszawa, które odbędzie się w sobotę 28 listopada 2020 r., dyskutować na ten temat będą:

  • Przemysław Kazimirski (Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich)
  • Wojciech Klicki (Fundacja Panoptykon)
  • aktywistki i aktywiści działający i działające w ruchach lokatorskich, queerowych, kobiecych, antyrasistowskich i prouchodźczych.

Spotkanie zakończą rozmowy z białoruskimi aktywistkami na temat oddolnych narzędzi obrony przed policyjnymi represjami oraz brytyjskimi artystami o protestach Black Lives Matter w Londynie i ich wpływie na publiczną debatę o działaniach policji.

Spotkanie odbędzie się online, 28 listopada 2020 r. w godz. 16-19:15

Strona organizatora

Projekt „Wszystko pod kontrolą” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Temat

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.