Konferencja KIRP o niejawnej inwigilacji elektronicznej i telekomunikacyjnej [7.11.2022 r.]

W skrócie

7 listopada 2022 r. będziemy obecni na organizowanej przez Krajową Radę Radców Prawnych konferencji pt. Niejawna inwigilacja elektroniczna i telekomunikacyjna a ochrona praw człowieka – praktyka sądowa, wyzwania i szanse na lepszą ochronę prawną. Wydarzenie adresowane jest do radców prawnych i adwokatów. Na Facebooku będzie prowadzona transmisja dla szerszej publiczności. Panoptykon jest partnerem konferencji.

Na konferencji wystąpią m.in. red. Ewa Siedlecka z tygodnika „Polityka”, adw. Małgorzata Mączka-Pacholak z Kancelarii Pietrzak & Sidor, Barbara Grabowska-Moroz z CEU Democracy Institute (Budapeszt), adw. Anna Błaszczak-Banasiak z Amnesty International Polska oraz Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon (w dwóch rolach: moderatora panelu na temat orzecznictwa europejskiego oraz eksperta w panelu na temat doświadczeń aktywistów i dziennikarzy z inwigilacją).

Rejestracja na konferencję na stronie organizatora

Komentarze

Bez komentarza - oddaj swoją prywatność, imię, mazwisko, date urodzenia i inne dane by obejrzeć stream z tego śmieciowego wydarzenia. Inaczej nie da się tego nazwać, bo gdyby było poważne stream byłby umieszczony na b i t c h u t e, r u m b l e, youtubie oraz serwerze panoptykonu jako materiał do pobrania.

WSTYD I HAŃBA!!!

Transmisja o inwigilacji elektronicznej i prawach człowieka na na Facebooku to już jednak gruba przesada. Nie ma już innych mediów? Ilu naukowcom, badaczom, politykom facebook zablokował konta wg własnego i/lub firm trzecich widzimisię?

Taką formułę transmisji wybrali organizatorzy, ale konferencja dotyczy inwigilacji ze strony państwa, więc nie widzimy wielkiej sprzeczności w korzystaniu z Facebooka, z którego korzystają osoby będące adresatami tego wydarzenia. A że Facebook śledzi, to nam też się to nie podoba, dlatego treści, które Panoptykon ma do zaprezentowania w tym temacie, można konsumować bez śledzenia i anonimowo na stronie panoptykon.org i podsluchjaksiepatrzy.org (to strona naszej kampanii w całości poświęconej inwigilacji).

Dodaj komentarz