Nowe technologie na Festiwalu Nauki

Artykuł
15.09.2015
1 min. czytania
Tekst
Image
element dekoracyjny

Program tegorocznego Festiwalu Nauki, który odbywa się w dniach 19-27 września w Warszawie, obfituje w świetnie zapowiadające się spotkania poświęcone nowym technologiom. Nasz subiektywny przegląd tych, na które warto się wybrać, rozpoczyna sesja na temat kryptowalut i tego, jak prawo reaguje na ich rosnącą popularność (sobota, 19.09, godz. 11, Uniwersytet SWPS). W programie drugiego dnia festiwalu uwagę zwraca  wykład pt. „Selfie, seksting, pornografia – co zagraża młodym w sieci?” (niedziela, 20.09, godz. 11:00, Uniwersytet SWPS), który może zainteresować rodziców i edukatorów pracujących z młodzieżą.

W drugi weekend Festiwalu nasza zawodowa ciekawość skieruje nas prosto na spotkanie zatytułowane „Unijne projekty bezpieczeństwa” (sobota, 26.09, godz. 10:00, SGSP), podczas którego będzie można zagrać w grę edukacyjną na temat współczesnych zagrożeń. Według założeń organizatorów spotkanie to dedykowane jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Na koniec (niedziela, 27.09, godz. 13:00 Instytut Socjologii UW) wybierzemy się na przedstawienie raportu z badań na temat bliskiego nam środowiska hakerskiego w Polsce.

Na wszystkie polecane spotkania wstęp jest wolny.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.