Panoptykon 4.0: Co Polacy myślą o robotach?

W skrócie

Czego boimy się w kontakcie z robotem? A czego od niego oczekujemy? Czy robot musi wyglądać jak człowiek? Komu prędzej zaufamy – robotowi, który nas leczy, czy temu, który po nas posprząta? Kto z robotem bierze ślub, a kto robota ma na sumieniu? I co to wszystko mówi o nas samych? Zapytaliśmy dr. Konrada Maja, kierownika Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych „HumanTech” Uniwersytetu SWPS, odpowiedzialnego za badania „Rozwój sztucznej inteligencji i roboty w życiu społecznym w opinii Polaków.”

Podcastu posłuchasz na naszej stronie, na YouTube'ie, za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0 lub na portaluTOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję).

 

Podobają Ci się nasze podcasty? Pomóż nam dalej tworzyć wartościowe treści. Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon i przekaż 1% podatku (KRS: 0000327613).

Komentarze

Boje się ich.Wręcz nwm czy będą dobre czy złe ale większość moich znajomych mówią że przejmią świat więc nwm ja bym żył z nimi w zgodzie ale zależy jak one do ludzi będą się zachowywać.

Dodaj komentarz