Raport: Sztuczna inteligencja pod kontrolą

Artykuł
13.10.2022
2 min. czytania
Tekst
Image

Sztuczna inteligencja: szansa czy zagrożenie? Jakie zawody znikną w związku z rozwojem AI? Te pytania zadaje sobie wiele osób obserwujących rozwój sztucznej inteligencji. W Unii Europejskiej trwają prace nad uregulowaniem tej dynamicznie rozwijającej się sfery.

Akt o sztucznej inteligencji (AI Act, AIA) ma być pierwszą kompleksową regulacją dotyczącą sztucznej inteligencji. W raporcie Sztuczna inteligencja pod kontrolą przygotowanym przez Politykę Insight na zlecenie Fundacji Panoptykon piszemy:

  • czym jest sztuczna inteligencja: jak działa, jakie ma ograniczenia, jakie wzbudza kontrowersje,
  • co zawiera AI Act: na jakiej logice się opiera, jaką definicję sztucznej inteligencji wprowadza, na jakie kategorie ryzyka dzieli systemy wykorzystujące AI, jakie praktyki będą całkowicie zakazane,
  • jakie są obszary sporne w AI Act: dotyczące definicji systemów AI, klasyfikacji tych systemów i obowiązków z nimi związanych.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.