SECURE 2010 - dyskusja o portalach społecznościowych

Artykuł

25-27 października odbyła się XIV edycja organizowanej przez NASK konferencji SECURE, poświęconej bezpieczeństwu teleinformatycznemu. SECURE jest ważnym spotkaniem ekspertów zaangażowanych w ochronę sieci i systemów komputerowych. Problematyka ochrony prywatności została potraktowana bardzo poważnie. Dyskusje na temat cloud computing, kradzieży tożsamości, anonimowości i przyszłości prywatności w sieci wypełniły kilka godzin w ramach pierwszego dnia.

Konferencję zamykała dyskusja o bezpieczeństwie portali społecznościowych, której gośćmi byli:  Katarzyna Szymielewicz z Fundacji Panoptykon, Ryan McGeehan z Facebook'a, Michał Kluska - prawnik Naszej Klasy i Przemek Jaroszewski z CERT Polska. Prezentacja Ryana McGeehan'a „Defending a Social Network” rozpoczęła ponad godzinną rozmowę na temat bezpieczeństwa informacji i ochrony danych w specyficznych warunkach portali społecznościowych.

Paneliści zgodzili się, że - poza zagwarantowaniem bezpieczeństwa danych - największymi wyzwaniami dla portali społecznościowych jest zapewnienie użytkownikom realnej kontroli nad ich informacją, możliwości przeniesienia lub usunięcia danych i skutecznego dochodzenia roszczeń wobec innych użytkowników. 

Więcej na temat przebiegu konferencji na blogu CERT

Dodaj komentarz