Uwaga, konkurs! Przekła-Danka

Artykuł
04.10.2017
3 min. czytania
Tekst
Image

Żeby zrozumieć zagrożenia związane z tym, jak nasze dane wykorzystywane są bez naszej kontroli w cyfrowej przestrzeni, często potrzebujemy całego słownika wyjaśniającego pojęcia takie jak tracker, lookalike czy astroturfing. Dlatego poszukujemy kreatywnych głów, które jednym słowem czy zdaniem pomogą wyrazić kluczowe zagadnienia związane z ochroną wolności i prywatności w sieci. Najfajniejsze hasła trafią na nasze naklejki, plakaty i oczywiście – do Internetu!

Regulamin konkursu

  1. Organizatorem konkursu jest Fundacja Panoptykon z siedzibą w Warszawie przy ul. Orzechowskiej 4/4.
  2. Zgłoszenia w konkursie przyjmujemy do 14 października 2017 r: na adres e-mail (fundacja@panoptykon.org), w komentarzach na stronie panoptykon.org pod tym tekstem, w komentarzach i prywatnych wiadomościach na Facebooku oraz w odpowiedziach na Twitterze (Facebook i Twitter nie ponoszą odpowiedzialności za konkurs, nie jest on w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez Facebooka ani Twittera ani z nimi związany – patrz pkt. 1). Spośród nadesłanych haseł wybierzemy max. 5, którym nadamy oprawę graficzną i wydrukujemy w postaci naklejek. O wynikach konkursu poinformujemy do 16 października 2017 r. Autorzy i autorki zwycięskich haseł otrzymają komplet naklejek ze zwycięskimi hasłami (min. 20 sztuk, liczba egzemplarzy każdego wzoru zależy od liczby wybranych haseł). Zachęcamy wszystkich zainteresowanych zabawą do reagowania na hasła, które Wam się spodobają. Wyboru zwycięskich haseł dokona zespół Panoptykonu w oparciu o subiektywne odczucia i zastrzegamy sobie prawo do tego, żeby się z niego nie tłumaczyć.
  3. Techniki tworzenia haseł leżą w gestii autorów i autorek, ale przesłanie propozycji będzie traktowane jako oświadczenie, że jest się autorem bądź autorką hasła. Zgłaszanie do konkursu haseł pożyczonych od innych osób i nie poinformowanie nas, kto jest właściwym autorem lub autorką, spowoduje pozbawienie prawowitego zwycięzcy należnej jemu lub jej nagrody i będzie oznaczało 10 punktów do karmy mniej*. Nie ponosimy odpowiedzialności za naruszenie interesów i praw osób trzecich, w przypadku, gdy uczestnik lub uczestniczka prześle nam cudze hasło. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia z publicznych kanałów komunikacji (strona panoptykon.org, Facebook, Twitter) haseł, które naruszają regulamin strony panoptykon.org.
  4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne i bezpłatne. Pokrywamy koszty wysyłki naklejek do zwycięzców za pośrednictwem Poczty Polskiej SA.
  5. Przetwarzanie danych osobowych: im mniej swoich danych osobowych nam prześlecie tym lepiej. Dane te (e-mail oraz pseudonim lub imię i nazwisko) będzie przetwarzała Fundacja Panoptykon z siedzibą w Warszawie 02-068, ul. Orzechowska 4/4, do potrzeb komunikacji z autorami i autorkami i publikacji nazwisk lub pseudonimów autorów i autorek wybranych haseł na stronie panoptykon.org, o ile wyrażą na to zgodę. Będziemy również przetwarzać adres korespondencyjny przez nie podany, żeby wysłać im nagrody. Dane, z wyjątkiem nazwisk opublikowanych na stronie, zostaną usunięte po wysłaniu nagród i upewnieniu się, że dotarły, tj. do 31 grudnia 2017 r. (rezerwujemy czas na projektowanie grafik).
  6. Przysługuje Wam prawo dostępu do treści danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Nie udostępniamy danych osobowych żadnym odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Możecie żądać usunięcia swoich danych osobowych w każdym momencie, bez podawania powodu. Aby to zrobić, napiszcie na adres: fundacja@panoptykon.org (wystarczy użycie sformułowania „żądam usunięcia swoich danych osobowych przetwarzanych przez Fundację Panoptykon”).
  7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, a także odwołania lub przerwania konkursu. Informacje na ten temat zostaną opublikowane na stronie panoptykon.org.

* Pomysł na sankcję zapożyczony od Fundacji Nowoczesna Polska na licencji CC-BY-SA.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.