Walka trwa – Panoptykon Was potrzebuje

Artykuł
30.06.2016
2 min. czytania
Tekst
Image
Element dekoracyjny

Drodzy Przyjaciele i Przyjaciółki Panoptykonu! Od ponad 7 lat walczymy, by ingerujące w wolność i prywatność działania państwa i firm były poddane społecznej i prawnej kontroli. Od początku wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie. Ale też nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że warto. Ogromna w tym zasługa wszystkich, którzy wspierają nas w tych codziennych zmaganiach. Przed nami kolejne wyzwania w walce o wolność i prywatność. Każdy z Was może w tym pomóc, zostając darczyńcą Panoptykonu.

Przez ostatnie lata sporo nam się udało: pomogliśmy zatrzymać szereg niebezpiecznych rozwiązań (np. dot. blokowania sieci), upubliczniliśmy wiele istotnych informacji o wykorzystywaniu naszych danych przez urzędy czy służby (np. dot. sięgania po billingi). Ale walka, którą toczymy, jest nierówna, a o zwycięstwa niełatwo.

W ostatnim czasie przyjęto szereg rozwiązań prawnych, które poważnie uderzają w wolności każdego z nas. Ustawy nazywane inwigilacyjną i antyterrorystyczną to tylko najważniejsze z nich. A w przygotowaniu są kolejne niebezpieczne rozwiązania, np. ustawa hazardowa, która reanimuje skompromitowany pomysł utworzenia rejestru stron niedozwolonych.

Przed nami ogrom pracy, ale nie mamy zamiaru się poddawać. Będziemy patrzeć władzy na ręce, informować o niebezpiecznych propozycjach i zabiegać o to, by nie zostały przyjęte. Przed trybunałami chcemy też walczyć o to, by najgorsze rozwiązania usunąć z polskiego prawa. Przed nami długa droga, ale wierzymy, że – mając Was po swojej stronie – nie stoimy na straconej pozycji.

Warunkiem skutecznego i szybkiego działania jest niezależność finansowa. Od tego, ile środków uda nam się pozyskać, zależy, na ile zagrożeń będziemy mogli odpowiedzieć i jak szerokim echem odbiją się nasze akcje. Niestety, zdobywanie środków na działalność strażniczą to ogromne wyzwanie. Dlatego Wasze wsparcie jest nam tak potrzebne.

Już dziś zostań darczyńcą Panoptykonu! Jak to zrobić?

  • Przekazuj darowizny na konto Fundacji: 43 1440 1101 0000 0000 1044 6058 PKO Bank Polski (w tytule przelewów wpisując „Darowizna na cele statutowe”, a jeśli chcesz być z nami w indywidualnym kontakcie – również swój adres e-mail).
  • Ustaw w swoim banku cykliczną płatność (30, 50, 70, 100 zł lub dowolną inną kwotę, która będzie co miesiąc pobierana z Twojego bieżącego rachunku lub karty kredytowej).

Każda przekazana złotówka to nie tylko wsparcie naszej pracy, ale też zastrzyk energii oraz informacja, że wolność i prywatność są ważne nie tylko dla nas! To jawny dowód, że ci, którzy twierdzą, że Polakom na tych wartościach nie zależy, są w głębokim błędzie.

Bardzo na Was liczymy i serdecznie dziękujemy za każde wsparcie :-).

Zespół Panoptykonu

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.