Wolność versus skuteczność. Władza i swoboda informacji – zaproszenie na debatę

Artykuł
24.10.2012
1 min. czytania
Tekst

Jak dużo o funkcjonowaniu państwa, w tym jego tajnych służb, powinni wiedzieć obywatele? Czy rzeczywiście mamy prawo kontrolować kontrolujących? To nie są pytania banalne, jednak w polskiej rzeczywistości prawnej i politycznej ograniczanie lub odmowa dostępu do informacji stały się niepokojącym standardem. Ten problem dalece wykracza poza sprawy techniczne i dotyka kwestii podstawowych – z jednej strony funkcjonowania państwa, jego sprawności i efektywności, z drugiej zaś praw obywatelskich. O tym, jak go rozwiązać będziemy rozmawiać już w najbliższy poniedziałek, podczas organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego debaty "Wolność versus skuteczność. Władza i swoboda informacji".

Spotkanie odbędzie się 29 października 2012 r. (poniedziałek), w godz. 15.00-17.00 w siedzibie Fundacji Batorego (Warszawa, ul. Sapieżyńska 10a, sala konferencyjna im. Jerzego Turowicza). Dyskusję otworzą wypowiedzi: Adama Bodnara, Jacka Cichockiego, Jacka Czai, Ludwika Dorna (do potwierdzenia), Ryszarda Kalisza i Katarzyny Szymielewicz.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 28 października 2012 r., tel.: 22 536 02 00, faks: 22 536 02 20, e-mail: debaty@batory.org.pl.

Zapraszamy!

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.