Wspieramy rzecznika naszych praw

Artykuł
26.09.2016
1 min. czytania
Tekst
Image

Wobec zmasowanej krytyki uderzającej w ostatnich tygodniach w Rzecznika Praw Obywatelskich w gronie 120 organizacji pozarządowych wydaliśmy oświadczenie, w którym poparliśmy dotychczasowe działania dr. Adama Bodnara na tym stanowisku. Szczególnie doceniamy nowy model sprawowania urzędu, polegający na prowadzeniu stałego dialogu z obywatelami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi.

Chcemy, by politycy – zamiast podważać wiarygodność Adama Bodnara oraz negować zasadność istnienia instytucji rzecznika praw obywatelskich – szanowali prawa każdego człowieka i wsłuchiwali się w głos ich obrońców.

Lista sygnatariuszy oświadczenia jest otwarta – zachęcamy wszystkie organizacje do przyłączenia się! Jest to możliwe do 9 października za pośrednictwem strony naszrzecznik.pl. List wraz z podpisami zostanie przekazany Posłankom i Posłom, którzy niedługo będą dyskutować nad budżetem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.