Z okazji Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych organizacje…

Artykuł
28.01.2014
1 min. czytania
Tekst
Image

Z okazji Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych organizacje społeczne skupione w koalicji European Digital Rights (EDRi), w tym Fundacja Panoptykon, wysłały Prezydencji Unii Europejskiej list apelujący o przyspieszenie prac nad projektem rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

W październiku ubiegłego roku Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego po długiej batalii przyjęła własną wizję przepisów o ochronie danych osobowych. Głosowanie w LIBE nie przesądziło jednak o ostatecznym kształcie reformy: ten musi się dopiero wyłonić z trilogu wszystkich zaangażowanych instytucji (Rady UE Komisji i Parlamentu). Obecnie główną przeszkodą jest brak konsensusu między państwami członkowskimi. Najlepszym sposobem na przełamanie tego impasu jest przypominanie rządom, że ich wyborcy naprawdę oczekują zmian.

Pełna treść listu [PDF]

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.