Zabawki Wielkiego Brata: zdobądź nową publikację Fundacji Panoptykon

W skrócie
Zdjęcie publikacji Zabawki Wielkiego Brata

Które polskie miasto ma największy system miejskiego monitoringu? Jakie instytucje korzystają z dronów? A jakie z systemów rozpoznawania tablic rejestracyjnych? Czego można się o Tobie dowiedzieć dzięki karcie miejskiej? Ile państwo wydaje na rozwój systemów kontroli kierowców? Po co wyższej uczelni odciski palców wykładowców i studentów? W jakim urzędzie mogą być nagrane Twoje rozmowy? Do kogo trafiają informacje o tym, czego szukasz w serwisie swojego urzędu miasta? Czy policja może zdalnie przejąć kontrolę nad Twoim telefonem?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej najnowszej publikacji pt. „Zabawki Wielkiego Brata, czyli krótki przewodnik po narzędziach, które pomagają państwu kontrolować obywateli”. Jutro zaprezentujemy ją na konferencji prasowej, ale jeszcze dziś macie szansę wygrać jej egzemplarz wydany drukiem. Pierwsze 30 osób, które wyślą nam maila w tej sprawie na adres fundacja@panoptykon.org, otrzymają przewodnik na nasz koszt. Liczba egzemplarzy jest ograniczona. Warto się pospieszyć – to może być jedyna okazja, żeby zdobyć jeden na własność!

W tytule maila wpiszcie: Zabawki Wielkiego Brata. W odpowiedzi na maila poprosimy o podanie adresu, na który mamy przesłać publikację.

Fundacja Panoptykon przetwarza przesłane w zgłoszeniu konkursowym dane osobowe i teleadresowe jedynie do celów realizacji konkursu. Po zakończeniu konkursu (zebraniu 30 zgłoszeń) oraz wysłaniu publikacji dane zostaną usunięte.

Przewodnik „Zabawki Wielkiego Brata” powstał dzięki wsparciu z Funduszy EOG w ramach programu "Obywatele dla demokracji" i stanowi podsumowanie projektu "Państwo a biznes nadzoru. Monitoring praktyk instytucji publicznych".

***

Aktualizacja: W konkursie zgłosiło się już 30 osób. Pozostałe zainteresowane osoby zachęcamy do sięgnięcia po wersję elektroniczną przewodnika.

Komentarze

Dziś jest konferencja Panoptykonu dotycząca skali inwigilacji w Polsce (stąd ta publikacja i konferencja) pewnie powiedzą co i jak z dostępnością publikacji. Powinna być dostępna na stronie w wersji elektronicznej najlepiej PDF, może tak będzie.

Sama publikacja ma charakter bezpłatny. Można ją uzyskać pisząc do nas, a po weekendzie majowym udostępnimy również wersję elektroniczną naszego przewodnika.

Dodaj komentarz