Wysłuchanie obywatelskie w sprawie ustawy „antyterrorystycznej” – zarejestruj się i wyraź swoje zdanie!

Artykuł
element dekoracyjny

Prawo ma służyć obywatelom, dlatego przy jego tworzeniu rządzący powinni zapytać ich o zdanie, organizując konsultacje publiczne. Konsultacje to coś więcej niż obowiązek prawodawców – to dla nich także okazja do wsłuchania się w głosy różnych środowisk i przemyślenia ryzyk, których sami nie dostrzegli; szansa, by stworzyć prawo, które pogodzi różne wartości i interesy i będzie skuteczne w działaniu. Pracując nad projektem ustawy „antyterrorystycznej”, ani rząd ani Parlament nie stworzyli takiej okazji, więc robimy to za nich. W poniedziałek 6 czerwca o godz. 10:00 w Warszawie odbędzie się wysłuchanie obywatelskie w sprawie ustawy „antyterrorystycznej”. Zarejestruj się już dziś – zgłoszenia przyjmowane są do 2 czerwca do godz. 12:00.

Wbrew swojej oficjalnej nazwie ustawa „antyterrorystyczna” uderzy we wszystkich obywateli, istotnie ingerując w ich prawa i wolności. Wpłynie na:

  1. wolność słowa – umożliwiając blokowanie Internetu;

  2. prawo do swobodnej komunikacji – nakładając obowiązek podawania danych osobowych przy zakupie telefonicznych kart typu pre-paid;

  3. prawo do równego traktowania – traktując wszystkich cudzoziemców jak podejrzanych i umożliwiając prowadzenie wobec nich kontroli operacyjnej bez zgody sądu;

  4. wolność zgromadzeń – tworząc nowe preteksty do wprowadzenia zakazu publicznych protestów;

  5. prawo do prywatności – nadając służbom jeszcze szersze uprawnienia do inwigilowania obywateli bez kontroli niezależnego organu.

Wysłuchanie obywatelskie to forum, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, czego dokładnie dotyczy ustawa i jakie niesie zagrożenia; co na temat zawartych w niej propozycji sądzą inni i jakie mają argumenty. Możesz wyrazić własne stanowisko i obawy. I – co istotne – zostaniesz wysłuchany, a Twój głos trafi do posłów: otrzymają oni stenogram z wysłuchania obywatelskiego, zbierający wszystkie głosy i wystąpienia.

Żeby zabrać głos podczas wysłuchania, zarejestruj się. Możesz to zrobić do czwartku 2 czerwca do godz. 12:00 przez stronę wysluchanieobywatelskie.pl. Na tej stronie znajdziesz również ważne informacje na temat projektu ustawy oraz idei i reguł samego wysłuchania obywatelskiego. Do zobaczenia 6 czerwca!

Obywatelskie wysłuchanie publiczne w sprawie rządowego projektu ustawy o działaniach antyterrorystycznych

Miejsce: Auditorium Maximum, sala B, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Termin: 6 czerwca 2016 r. (poniedziałek), godz. 10.00

Termin wysyłania zgłoszeń: 2 czerwca 2016 r. (czwartek) godz. 12.00 (południe) [ZGŁOŚ SIĘ]

CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ:

  1. Zapoznaj się z opinią Fundacji Panoptykon na temat projektu ustawy „antyterrorystycznej”
  2. Podpisz apel przeciwko ograniczaniu praw i wolności
  3. Poinformuj o sprawie znajomych – im będzie nas więcej, tym większa szansa, że uda się powstrzymać niebezpieczne rozwiązania.
  4. Jeśli reprezentujesz organizację pozarządową, dołącz do apelu 40 organizacji przeciwko niebezpiecznym rozwiązaniom zawartym w ustawie (napisz do nas na fundacja@panoptykon.org).

Komentarze

Szkodnikami to są osoby, które wierzą w dobre zmiany w kraju przez najbliższe 3 lata.

Możecie sobie wysłuchiwać, a później się spakować i wyjechać z tego kraju. Przecież nikt tu nikogo nie trzyma. Macie odwagę cywilną by to zrobić i przestać siebie i innych męczyć?

@Maślaczek: Możemy różnić się poglądami i rozumieniem wielu spraw. Nie ma obowiązku się z nami zgadać.

@Polak: właściwym adresatem tego życzenia (żeby nie męczyć) byłby obecnie Sejm albo min. Kamiński - sprawozdawca projektu ustawy "antyterrorystycznej", wokół której to całe zamieszanie ma miejsce. Namiary znajdzie Pan na stronach internetowych Sejmu i rządu.

Proponuję aby nie zwracać uwagi na płatnych pisowskich hejterów. Nie reagować, bo oni i tak nie dyskutują tylko lecą w inne miejsce robić to za co im płacą.

Przesadzacie, Panoptykon! Bezpieczeństwo i sprawne działanie służb przeciw terrorystom ważniejsze niż jakieś abstrakcyjne obawy o łamanie praw człowieka. Wyluzujcie!

Ta ustawa jest wymierzona we wszystkich obywateli, a nie tylko w terorrystów. Abstrakcją jest twierdzenie, że zwiększanie uprawnień służb i pozostawianie ich poza jakąkolwiek kontrolą zwiększy bezpieczeństwo.
 

Do "Anna" 30.05.2016, 10:05, pragnę panią poinformować, że w RP są jeszcze zwykli ludzie którzy sobie cenią wolność więcej niż pieniądze (500+) itd. Motto: "Lepszy na wolności kęsek lada jaki niźli w niewoli przysmaki". Adam Mickiewicz.
Do refleksji!

Ciekawe, co jeszcze Nam dorzucą w ramach osaczania społeczeństwa i ograniczania jego wolności i Praw Obywatelskich???? Czy to ma być ta "dobra zmiana"?? Dlaczego Rządzący nie są za prostym obywatelem, tylko obstają za "Świętymi Krowami w Polsce", czyli za Policją i Służbami Specjalnymi, typu ABW, CBŚ Policji, CBA itp.? Zwykły obywatel nie ma nic do gadania?? Gdzie jest dobro jednostki, prawo do prywatności??? Można mu (takiemu bezwolnemu obywatelowi ogłuszonemu powszechna "Dobrą Zmianą w Polsce") uchwalić wszystko jak leci, i tylko dlatego, że ma się "WIĘKSZOŚĆ SEJMOWĄ"???!!!!!!!!!!
Niedługo uchwalą, że w razie jakichkolwiek podejrzeń będzie wolno Policji wchodzić o każdej porze do każdego mieszkania, tak bezczelnie, bez pozwolenia z Sądu, bo komuś z Funkcjonariuszy coś się wydawało!!!
I TEŻ POWIEDZĄ, ŻE TO DLA NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA, BO ISLAMIŚCI WCHODZĄ DO EUROPY!!!!

Ja się pytam, gdzie My żyjemy?? Czy to jeszcze kraj cywilizowany, wolny, czy Państwo Policyjne, gdzie Służby /Opresyjne mają więcej uprawnień, niż zwykły obywatel????!!!!!!!!!!!!!!

Jak zaczną teraz blokować internet, to będzie już kolejna próba zamachu na wolność słowa w sieci. A niby ten PIS miał być lepszy od skompromitowanej Platformy. A widać, że jest taki sam, przynajmniej w dziedzinie swobód i praw obywatelskich. Tyle dobrego, że nie robi afer gospodarczych i nie rujnuje majątku Polaków. Ma za to wyraźny brak wrażliwości na zagadnienia Praw Obywatelskich, Praw Człowieka w cywilizowanym kraju. To smutne. Trzeba im to chyba wytłumaczyć na ulicach naszych miast, tak jak w przypadku różnych podejść przeciwko Naszym Prawom za rządów Platformy. Teraz Trybunał Konstytucyjny kuleje, a rządzący w ten czas serwują Nam ustawę za ustawą, niezgodne z Konstytucją, którym sprzeciwia się nawet sam Ruch Kukiza, który jest zaprzyjaźniony z PIS-em.
Najpierw Ustawa o Policji, potem Ustawa Antyterrorystyczna, teraz Prace Nad Powołaniem Super Resortu Skupiającego Wszystkie Służby Specjalne: Policję, ABW, CBŚ Policji, CBA itd., a dzisiaj dowiaduję się jeszcze, że i Prace w Rządzie nad Stworzeniem Stałego Mechanizmu wpływu na kształtowanie się Wolnego Internetu w Polsce, czyli Niekontrolowane (tak jak w przypadku pozostałych ustaw) Blokowanie Internetowych Stron, jak parę lat temu słynny RSiUN. Myślałem, że Rządzący w Polsce już wyleczyli się z takich pomysłów na ograniczenie Naszych Swobód. A tu jednak to Państwo Policyjne im imponuje!!!!!!!!!!!!!!!
To po to na nich głosujemy, by Nam wstawiali Policjantów do mieszkań, jak za komuny?? To po co był ten 4-ty czerwca 1989 roku w Polsce??
OJ W ZŁYM KIERUNKU IDZIE TA CAŁA "DOBRA ZMIANA" W POLSCE, GDY POD PRZYKRYWKĄ BEZPIECZEŃSTWA CZYHA SIĘ NA NASZE WOLNOŚCI!!!!
JUŻ SAMO TO, ŻE RZĄDZĄCY MOCNO UCIĘLI BUDŻET RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH W WARSZAWIE JEST MOCNO NIEPOKOJĄCE!!!

Nawet sam Papież Jan Paweł II-ugi mówił, że tu cytuję: "Wolność Raz Dana, Nigdy Nie Jest Dana Raz Na Zawsze!"
Musimy się o nią teraz kolejny raz upominać. Zorganizujmy się tak jak za czasów Umowy A.C.T.A. w 2012 roku. Wtedy Daliśmy Radę, Damy i teraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MOŻE TAK POBLOKOWAĆ STRONY RZĄDOWE (TAK JAK WTEDY PODCZAS UMOWY A.C.T.A., gdy na rządowej stronie był filmik z babcią ogłaszającą Stan Wojenny na obszarze Całego Internetu), TAK JAK ONI TERAZ CHCĄ NAM BLOKOWAĆ INTERNET???
POZOSTAWIAM WAM DO PRZEMYŚLENIA.

Nie ma co na to patrzeć, że to niby Nasz Dobry PIS i nie wolno go krytykować, utrudniać działania, bo obudzimy się w prawdziwym Państwie Policyjnym, a INTERNET ODDAMY AKTUALNIE RZĄDZĄCYM W POLSCE!!!!!!!!!!!1

APELUJE DO LUDZI DOBREJ WOLI O ZDECYDOWANE DZIAŁANIE I POKAZANIE RZĄDZĄCYM "CZERWONEJ KARTKI" JEŚLI CHODZI O OGRANICZNIE NASZYCH WOLNOŚCI!!!!

INTERNET JEST NASZ I GO NIE ODDAMY!

KONIEC I BASTA!!!

Wasz Oddany Wolności - Polski Edward Snowden

UWAGA:
Teraz Będziemy Mieli podwójny RSiUN:
1) jeden RSiUN w Ustawie Antyterrorystycznej Pozwalającej na Blokowanie Stron Internetowych Terrorystów, ale też inwigilację Kart Pre-Paid (w ślad za tym i całego internetu), za pomocą których Polacy powszechnie przecież korzystają z Internetu w technologii 3G, 4G, lub LTE za pomocą wystającego z boku laptopa małego modemu na Kartę Pre-Paid, czyli SIM, (bo Karty Pre-Paid nie służą jedynie do rozmów, ale i do internetu!!);
2) drugi RSiUN w Mechaniźmie Blokowania Stron z Nielegalnym Hazardem przez Ministerstwo Finansów w Warszawie.

WIDAĆ NA DWA SPOSOBY ZAŁATWIĄ RZĄDZĄCY NAM INTERNET!!!!!!!!!
CZEGO NIE UDAŁO SIĘ ZEPSUĆ PLATFORMIE, TEGO DOKONA TERAZ PIS I ON BĘDZIE TRZYMAŁ RĘKĘ NA POPRAWNOŚCI INTERNETU, TEN NIBY WYBAWCA OD PLATFORMY OBYWATELSKIEJ UCIEMIĘŻONYCH POLAKÓW!!!
TRZEBA APELOWAĆ I WYCHODZIĆ NA ULICĘ, BO RZĄD WIDAC NIE MA ŻADNYCH ZAHAMOWAŃ CO DO INWIGILACJI NIBY WOLNEGO SPOŁECZEŃSTWA W POLSCE!!!!

Wasz Oddany Sprawom Wolnościowym - Polski Edward Snowden

Smutne jest to, że w programie wyborczym PIS'u ani słowa nie było o tym, że jak dojdzie ta partia do władzy, to będą ograniczać Swobody Obywatelskie, będą dawać coraz więcej niekontrolowanych w żaden sposób uprawnień dla Policji i pozostałych służb. Nic nie mówili, że Prawa Obywatelskie dla nich nic nie znaczą!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja czuję się oszukany, bo sam głosowałem na tę "dobrą zmianę", a tu teraz szykują Polakom niespodziankę, za niespodzianką. Można powiedzieć, że PIS zataił swoje zamiary, wprowadził swych Wyborców w błąd. Tak sie nie robi, że najpierw się nie informuje o swoim podejściu do tak ważnej sprawy jak PRAWA I WOLNOŚCI OBYWATELSKIE, a potem się (po dojściu do władzy) systematycznie je ogranicza i likwiduje na rzecz niby bezpieczeństwa. TO JEST NIE W PORZĄDKU!!!!!!!!!!!

Rządzący pod sztandarem PIS mają tą zaletę, że nie będzie tyle afer, jak za Platformy Obywatelskiej, ale będą zbierane dane na temat Nas Polaków bez żadnych ograniczeń, nie będzie żadnej prywatności, intymności. Powstaje teraz na Naszych oczach Państwo Policyjne - wypisz, wymaluj!!!!!!!!!!!

Musimy interweniować, protestować, by Nasza wolność po 1989 roku nie była teraz systematycznie po kawałku Nam odbierana! PIS może sobie nadal rządzić, zmieniac Nasz kraj na lepsze, ale bez ingerowania w Swobody Obywatelskie, które są dla Nas równie ważne, jak pozostałe dziedziny życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, politycznego w Polsce. nie zgadzamy się na inwigilację i blokowanie internetu i Rządzący muszą o tym wyraźnie od Nas usłyszeć. Żadna z partii politycznych w polskim Parlamencie nie jest idealna, trzeba im pomagać w zrozumieniu niektórych pomyłek, błędnych decyzji, nieprawidłowego myślenia, zagrażającego Naszym Prawom Obywatelskim.

PARTIA PIS NIE MOŻE SIĘ MŚCIĆ TERAZ NA PRAWACH OBYWATELSKICH POLAKÓW TYLKO DLATEGO, ŻE OSTATNIO RZECZNIKIEM PRAW OBYWATELSKICH ZOSTAŁ PAN ADAM BODNAR - ZAGORZAŁY LEWICOWIEC, A NIE ICH PRAWICOWY KANDYDAT. NIESTETY IM SIĘ NIE UDAŁO OBSADZIĆ TEGO STANOWISKA SWOIM CZŁOWIEKIEM, ALE TO NIE POWÓD, BY TERAZ UCHWALAĆ USTAWY UDERZAJĄCE W PRAWA OBYWATELSKIE, TYLKO DLATEGO, ŻE MA SIĘ OBECNIE WIĘKSZOŚĆ SEJMOWĄ.

MOŻE TO I DOBRZE, ŻE RZECZNIKIEM PRAW OBYWATELSKICH NIE JEST KANDYDAT Z PIS-U, BO WÓWCZAS NA SIŁĘ, NIEOBIEKTYWNIE RZECZNIK BYŁBY AUTOMATYCZNIE BEZ ZASTANOWIENIA ZWOLENNIKIEM WSZYSTKICH ZŁYCH USTAW PROPONOWANYCH PRZEZ PIS W SEJMIE. PO ZNAJOMOŚCI PRZYTAKIWAŁ BY NAJGORSZYM OGRANICZAJĄCYM SWOBODY USTAWOM, A TAK JAK JEST OBECNIE KRYTYCZNIE ODNOSI SIĘ DO FORSOWANYCH ROZWIĄZAŃ ZWRACAJĄC UWAGĘ NA ICH KONTROWERSYJNE ZAŁOŻENIA!!!!!!!!!

Wasz Polski Edward Snowden

Na Naszych oczach jesteśmy świadkami zalążków Państwa Policyjnego. Obym się mylił, ale to wszystko tak złowieszczo wygląda! Ten dziki galop w uchwalaniu kolejnych bulwersujących ustaw godzących w Naszą Prywatność, Prawa Obywatelskie.
Gdzie się podziali ludzie z grupy "Anonymous", którzy Nas skutecznie obronili przed umową A.C.T.A. w styczniu/lutym 2012 roku??????????????????????!!!!! Gdzie są te akcje blokowania stron rządowych i gdzie jest to ogłaszanie STANU WOJENNEGO NA OBSZARZE CAŁEGO INTERNETU????

TAK NIE MOŻE BYĆ, ŻE PLATFORMIE NIE WOLNO BYŁO INWIGILOWAĆ, BLOKOWAĆ INTERNETU, BYŁ OSTRY SPRZECIW SPOŁECZNY, A TERAZ KIEDY RZĄDZI PIS TAKIE OGRANICZANIE WOLNOŚCI, ZAMACH NA INTERNET, CENZURA INTERNETU JEST MOŻLIWA BEZ ANI JEDNEGO WYSTRZAŁU????
ŻE CO NIBY PLATFORMIE TEGO NIE WOLNO, A PIS'OWI TO JUŻ WOLNO?????
PRZECIEŻ JEDNA I DRUGA PARTIA MA WYRAŹNE ZAKUSY NA NASZ INTERNET, CHCE GO OPANOWAĆ I UJARZMIĆ, BY BYŁ WYGODNY DLA WŁADZY, A NAS INWIGILACJA ROZPRACOWYWAŁA JAK ZA PRL!!!

Wasz Polski Edward Snowden

STOP BLOKOWANIU INTERNETU W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!
Rządzący, czyli Prawo i Sprawiedliwość sami zapewniali jakiś czas temu przed wyborami, że nic nie będą robić bez słuchania opinii społeczeństwa, że będą wsłuchiwać się w jego głosy, że będą zawsze konsultacje społeczne, że będą liczyć się z nastawieniem społecznym, obywatelskim, a nie jak Platforma Obywatelska robić co im się tylko chce bez oglądania się na zdanie obywateli!
I co? I jak to teraz wygląda w praktyce?? PIS Nas okłamał niestety...
Jak widać ta partia (której sam też zaufałem, bo w ich programie wyborczym ani słowa nie było o ich skłonności do łamania wolności obywatelskich), czyli PIS też robi, co chce i nie wysila się nawet na zorganizowanie jakichkolwiek konsultacji społecznych w sprawie Ustawy Antyterrorystycznej, tylko chce przepchać kontrowersyjne rozwiązania jak najszybciej bez oglądania się na werdykt mieszkańców tego kraju.
Pomimo oburzenia społecznego związanego z kolejna próbą ograniczania swobód obywatelskich przez PIS, ta partia bezrefleksyjnie forsuje swoje oburzające pomysły w dziedzinie wolności demokratycznych.
Ja od wielu tygodni piszę na różnych stronach wzmianki informujące o sytuacji i podaję linki w tekście do strony: panoptykon.org, śledzę serwisy internetowe i obserwuję coraz śmielsze poczynania rządzących, robię co mogę, by zapobiec w Polsce katastrofie przekształcenia tego państwa w Państwo rodem ze słynnego dzieła pisarza George'a Orwell'a - "Rok 1984", bo to realnie tu grozi, gdy nie będzie żadnej krytyki z Naszej strony, gdy będziemy działać opieszało, lub nieskutecznie. Oni są zdeterminowani i gotowi uchwalić właściwie wszystko, co uznają za słuszne bez refleksji nad Naszymi Prawami do prywatności, czy innymi negatywnymi konsekwencjami uchwalania prawa, które nie daje żadnych ograniczeń, ani kontroli nad Policją, czy pozostałymi służbami opresyjnymi.

NA NASZYCH OCZACH SŁYNNA USSTAWA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH STAJE SIĘ MITEM I PRZECHODZI DO HISTORII. TERAZ BĘDZIE MOŻNA MIEĆ NA TAPECIE KAŻDEGO, KAŻDEGO LUSTROWAĆ, ROZPRACOWYWAĆ, WKRACZAĆ Z BUTAMI W JEGO ŻYCIE, BO NIE BEDZIE NAD TYM KONTROLI. A NASZ INTERNET BĘDZIE MÓGŁ BYĆ BLOKOWANY W MYŚL TYCH NOWYCH, ZGUBNYCH PRZEPISÓW "USTAWY NIBY ANTYTERRORYSTYCZNEJ"!!!!!!!!!!!

Ludzie myślący, a nie zakochani w PIS, na to stanowczo nie pozwolą, by w jakimś owczym pędzie, uchwalając niekonstytucyjne ustawy ktoś (kto jawił się jako zbawca po uprzednich skompromitowanych rządach) im odbierał swobody przynależne państwu wolnych ludzi.

Wasz Polski Edward Snowden

MUSIMY WZIĄĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE I DOMAGAĆ SIĘ OD RZĄDZĄCYCH POSZANOWANIA NASZYCH PRAW I WOLNOŚCI OBYWATELSKICH I POWIEDZIEĆ IM DOSADNIE: "ŁAPY PRECZ OD INTERNETU" !!!
TO TYLKO OD NAS ZALEŻY, CZY OBRONIMY INTERNET I PRYWATNOŚĆ, CZY ODDAMY JE TAK BEZ WALKI!!!!

Dodaj komentarz