Panoptykon o Pegasusie i inwigilacji na V Kongresie Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

W skrócie

2 i 3 kwietnia 2022 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się V Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Data ta jest szczególna: to 25. rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Panoptykon pojawi się pierwszego dnia kongresu – na panelu dyskusyjnym o inwigilacji.

2 kwietnia o godzinie 15:00 Wojciech Klicki poprowadzi godzinną rozmowę pod nazwą Pegasus i kontrola nad służbami specjalnymi. Co powoduje, że każdy/każda z nas może stać się ofiarą inwigilacji. Wezmą w niej udział: Adam Rapacki – generał Policji w stanie spoczynku, Ewa Siedlecka – dziennikarka, która pozwała polskie władze, i inwigilowana prokuratorka Ewa Wrzosek.

Wbrew pozorom dyskusja skupi się nie tylko na używaniu w Polsce Pegasusa. Porozmawiamy także o tym, co trzeba zrobić, by być inwigilowanym, oraz komu powinna przeszkadzać inwigilacja. Zastanowimy się nad tym, jak zacząć kontrolować pracę służb oraz jak właściwie można to zrobić, by uniknąć nadużyć.

Debata będzie tłumaczona na żywo na polski język migowy (PJM).

Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych to przestrzeń spotkania aktywistów i aktywistek, środowiska akademickiego i wszystkich obywateli i obywatelek wspierających ideę społeczeństwa prodemokratycznego. Hasło przewodnie wydarzenia to tytuł rozdziału drugiego ustawy zasadniczej: „Wolności, prawa i obowiązki człowieka i obywatela”. W czasie dwóch dni kongresu uczestnicy będą mieli okazję, by brać udział w prelekcjach, warsztatach i debatach. Organizatorzy liczą też na swobodne rozmowy, wymianę doświadczeń i kontaktów. Program kongresu został podzielony na trzy równoległe sesje, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na kongres obowiązuje rejestracja. Zapisy

Organizator kongresu: Fundacja KORD | Wydarzenie na Facebooku | Program

Spotkanie jest wydarzeniem zamykającym projekt „Wszystko pod kontrolą” realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Komentarze

też zapomnicie powiedzieć na tym evencie, że Unijne Certyfikaty COVID służyły do inwigilacji obywateli, jakby problemu nie było oraz zapomnicie powiedzieć, że wyciekły dane z bazy PESEL przez ruskich agentów, z bezpiecznymi naszymi odciskami palców? Przecież robiono to dla naszego "bezpieczeństwa", nie dla inwigilacji... Tak aby bezpiecznie móc potem te odciski podłożyć na miejscu czyjegoś przestępstwa.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8351785,odciski-palc...

Pegazus nas mało interesuje albowiem nie nadaje się do masowego użycia. UCC oraz skanowanie naszych danych biometrycznych (palce, zdęcia twarzy) już jak najbardziej. Po te ostatnie chciało sięgńąć nawet Ministerstwo Zdrowia i rozdać tą bazę placówkom medycznym i NFZ-owi.

Czy w programie znajdzie się cokolwiek o śledzeniu za pomocą certyfikatów kowidowych, zagrożeń wynikających z forsowania przez UE "cyfrowej tożsamości", nadmiarowego zbierania danych biometrycznych przez UE, CBDC z terminem ważności?? Pegasus to promil promila a w/w dotykają nas wszystkich.

Aby nie być inwigilowanym należy zaprzestać współpracy z jakimkolwiek państwem, tak aby nawet nie wiedzieli gdzie jesteście (telefonu się pozbyć lub zakupić na kogoś innego). Nie robi się dowodu osobistego jeżeli chcą zbyt dużo danych. Chcą biometrycznych zdjęć, chcą odcisków palców - błędem jest piłowanie odcisków lub robienie sobie krzywdy. Poprawnym zachowaniem jest niewyrobienie dowodu osobistego. Nie płacę podatków, nie chodzę do urzędów a odkąd brak złożenia pita oznacza dochód zerowy nawet ich nie rozliczam. U lekarza prywatnego udaje się wejść na nieaktualny stary dowód osobisty.
Niech putinowcy z unii europejskiej sami sobie robią cyfrową tożsamość. Gdy zabiorą pieniądz papierowy będziemy żyć poprzez wymianę dobro za dobro tylko wcześniej nie dajmy się podzielić. Wtedy ich państwo nie będzie nam do niczego potrzebne i będzie można je obalić. W moim zawodzie nie potrzebuję dowodu osobistego i popytu nie brakuje i nie zabraknie. Wykształcenie też nie jest wymagane.

Gdyby nie to, że dowód lub paszport jest potrzebny do dwóch rzeczy: przekraczania granic oraz wynajęcia pokoju do zamieszkania, też przestałbym wyrabiać sobie te dokumenty.

Dodaj komentarz