Wypadek komunikacyjny… więc inwigilacja?

W skrócie
element dekoracyjny

W piątek wieczorem doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem kolumny samochodów Biura Ochrony Rządu, w której jechała premier Beata Szydło. Premier trafiła do szpitala, a w mediach pełno jest doniesień o jej stanie zdrowia i przebiegu wypadku. Życzymy Pani Premier szybkiego powrotu do zdrowia, ale jednocześnie zdumiewają nas oświadczenia kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zdaniem Mariusza Błaszczaka i Jarosława Zielińskiego BOR wymaga gruntownych zmian. Wydarzenia ostatnich miesięcy (m.in. wypadek prezydenckiego samochodu na autostradzie, wypadek premier Szydło) potwierdzają, że dodatkowe szkolenia z prowadzenia pojazdów i przegląd procedur są konieczne. Czy jednak istnieje logiczny związek pomiędzy wypadkami drogowymi a pomysłem przyznania BOR-owi uprawnień do prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych, a więc np. podsłuchiwania? Zdaniem wiceministra Zielińskiego dzięki nowym kompetencjom BOR miałby „lepiej rozpoznawać zagrożenia i skuteczniej działać”. Czy dzisiaj działa źle? Czy rzekomego braku informacji nie można rozwiązać po prostu poprzez ściślejszą współpracę z jedną z już dziś istniejących, licznych służb? Zmiana nazwy na Narodową Służbę Ochrony i przyznanie nowych kompetencji nie zapobiegnie kolejnym wypadkom drogowym.

Komentarze

Tylko nie Gazeta Wybiórcza. Proszę o podanie bardziej poważanego źródła. Niestety Gówno Wybiórcze jest tak upolitycznione, że odrzucają mnie serwisy, które się na nie powołują. Gazeta Wybiórcza często sieje plotki, niewiele ma wspólnego z prawdą i dodatkowo informacje są cedzone przez gęste sito.

Przecież wiadomo, że chodzi tu tylko o inwigilację. O nic więcej. Każde negatywne wydarzenie, które uzasadni wprowadzenie inwigilacji zostanie użyte nawet, gdy będzie trzeba szyć wszystko grubymi nićmi.

"Tylko nie Gazeta Wybiórcza. Proszę o podanie bardziej poważanego źródła. Niestety Gówno Wybiórcze jest tak upolitycznione, że odrzucają mnie serwisy, które się na nie powołują. Gazeta Wybiórcza często sieje plotki, niewiele ma wspólnego z prawdą i dodatkowo informacje są cedzone przez gęste sito."

To niestety prawda. Przyłaczam sie do apelu.

Dodaj komentarz