Polityka na Faceboku. Rozmowa z dr. hab. Jakubem Nowakiem i Konradem Siemaszko

Podcast
21.10.2021
2 min. czytania
Dźwięk
Image
Okładka podcastu Polityka na Facebooku

Czy przedstawiciele administracji publicznej powinni komunikować się z obywatelami i obywatelkami przez portale społecznościowe? Czy prezydent miasta może zablokować użytkownika na Facebooku?

O obecności władzy na social mediach w podcaście Panoptykon 4.0 Wojciech Klicki rozmawia z dr. hab. Jakubem Nowakiem – pracownikiem Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, zajmującym się socjologią praktyk medialnych, sieciowymi kulturami popularnymi i nowymi wzorcami aktywności obywatelskiej online oraz Konradem Siemaszko – prawnikiem w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, zajmującym się w szczególności problemem ochrony wolności słowa.

Odsłuchaj, dodaj do ulubionej aplikacji przez RSS lub obejrzyj na YouTube'ie lub Vimeo.

Na skróty:

00:01 Wprowadzenie
04:09 Dziennikarz pozywa prezydenta miasta
08:03 Kiedy profil staje się fanpagem?
14:24 Kiedy władza może blokować?
18:49 Czy władza może zrezygnować z mediów społecznościowych?
25:33 Koło dyskusyjne na Facebooku
33:33 Władza skazuje obywateli i obywatelki na algorytmy?

Do poczytania i posłuchania:

Podobają Ci się nasze podcasty? Pomóż nam dalej tworzyć wartościowe treści. Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon i przekaż 1% podatku (KRS: 0000327613)

Audio file

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.