Apelujemy do eurodeputowanych o poparcie ważnej rezolucji w sprawie ACTA

Artykuł
23.11.2010
1 min. czytania
Tekst

Dziś Fundacja Panoptykon, Fundacja Nowoczesna Polska i Internet Society Poland wspólnie zaapelowały do polskich eurodeputowanych o poparcie ważniej rezolucji w sprawie ACTA, zwracającej uwagę na potencjalne zagrożenia związane z przyjęciem tego porozumienia. Głosownie już jutro w Strasburgu. Będziemy raportować na naszej stronie wyniki głosowania.

Pomimo że zwolennicy utrzymują, że ACTA ma sens i przyniesie pozytywne skutki, z punktu widzenia naszych organizacji wszystko wskazuje na to, że będzie całkiem odwrotnie. Taka jest konkluzja ponad setki naukowców, praktyków i reprezentantów organizacji pozarządowych z sześciu kontynentów, którzy w ramach zainicjowanego w czerwcu 2010 roku na na American University Washington College of Law programu badawczego analizowali kolejne ujawniane dokumenty ACTA.

W związku z tym wzywamy wszystkich posłów polskich, aby niezależnie od przynależności politycznej głosowali za projektem rezolucji, wyraźnie zwracającej uwagę na zagrożenia związane z przyjęciem ACTA. Przyjęcie alternatywnego projektu rezolucji, która w zasadniczej części aprobuje obecną wersję porozumienia, będzie skutkować ograniczeniem możliwości kontrolowania jego treści przez parlament europejski.

Pełną treść naszego apelu można przeczytać tutaj.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.