Bieżące doniesienia z "frontu ACTA"

Artykuł

Co to jest ACTA?

ACTA to międzynarodowe porozumienie dotyczące zwalczania podrabianych towarów i piractwa, za którego przyjęciem lobbują amerykańskie koncerny. Porozumienie to niesie ze sobą wiele zagrożeń. Dopuszcza m.in. monitorowanie i rejestrowanie działań podejmowanych w sieci przez miliony użytkowników. Może ono prowadzić do blokowania legalnych treści dostępnych w internecie, a tym samym ograniczać wolność słowa.

Kto za tym stoi?

ACTA, według informacji Wikileaks, to inicjatywa amerykańska, mająca na celu stworzenie prawnie wiążącego instrumentu do wywierania nacisku na państwa-sygnatariuszy, aby te zaostrzały walkę z naruszeniami własności intelektualnej. Nakłonienie do podpisania porozumienia innych (biedniejszych) państw jest dla Amerykanów bardzo ważne, ponieważ USA są znaczącym eksporterem dóbr audiowizualnych na światowym rynku i zwalczanie podrabianych towarów, piractwa czy innych naruszeń praw własności intelektualnej ma dla nich znaczenie ściśle ekonomiczne.

Co zarzucamy ACTA?

 • Treść porozumienia uzgadniana była podczas tajnych negocjacji. Do tej pory, czyli przez ponad dwa lata, żadne państwo nie udostępniło wszystkich dokumentów związanych z procesem negocjacji ani nie przeprowadziło rzetelnych konsultacji społecznych.
 • Porozumienie stwarza poważne ryzyko naruszenia prawa do prywatności i ochrony danych osobowych poprzez wprowadzenie możliwości dochodzenia prywatnej egzekucji praw autorskich, bez kontroli sądu, w której posiadacze praw autorskich będą mogli żądać od dostawców internetu ujawniania im danych użytkowników.
 • ACTA może prowadzić do ograniczenia wolności słowa, jeśli pod presją właścicieli praw autorskich dostawcy internetu zaczną blokować legalne i wartościowe treści. Właśnie do tego zagrożenia odwoływał się protest Wikipedii. ACTA zobowiązuje dostawców internetu do monitorowania treści i działań, jakie podejmują użytkownicy, nadając im rolę „policji internetowej”.
 • Przyjęcie ACTA może wywołać obniżenie konkurencyjności i innowacyjności europejskich podmiotów gospodarczych w stosunku do zagranicznych przedsiębiorstw, którym prawo nie narzuca podobnych obowiązków. ACTA w szczególności może powodować tzw. chilling effect u startujących przedsiębiorców, którzy w obawie przed miażdżącymi odszkodowaniami mogą hamować swoją innowacyjność.

Na jakim jesteśmy etapie?

16 grudnia, na Radzie ds. Rolnictwa i Rybołówstwa (sic!) Rada Unii Europejskiej wyraziła zgodę na przyjęcie porozumienia w sprawie ACTA. Prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie roku odbędzie się rozstrzygające głosowanie w Parlamencie Europejskim.

Na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 25 listopada 2011 r. rząd podjął (w trybie obiegowym) decyzję o podpisaniu ACTA. Nastąpi to prawdopodobnie już 26 stycznia.

19 stycznia Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni zainterweniował u Premiera. Poprosił o ponowną dyskusję na temat porozumienia. Minister Boni spotka się w tej sprawie 24 stycznia z Premierem oraz ministrami kultury i spraw zagranicznych.

W czasie konferencji prasowej 23 stycznia Ministrowie Michał Boni i Bogdan Zdrojewski ogłosili, że 26 stycznia Polska jest gotowa podpisać porozumienie ACTA. Minister Boni obiecał jednocześnie poważną dyskusję na etapie ratyfikacji porozumienia. Taka dyskusja jest ważna, jednak w żadnym razie nie zastąpi ona realnych konsultacji dotyczących ogólnego kierunku politycznego, jaki wybrał rząd. Po tym, jak Polska oficjalnie podpisze ACTA, “konsultacje” mogą być co najwyżej próbą “przekonania” sceptyków.

W odpowiedzi na te wydarzenia 23 stycznia grupa organizacji pozarządowych - w tym Fundacja Panoptykon - wydała oświadczenie, w którym piszemy: "Jako organizacje aktywnie działające na rzecz podjęcia poważnych konsultacji dotyczących tego porozumienia, przyjęliśmy tę wiadomość z rozczarowaniem. Doceniamy złożoną przez Ministra Boniego obietnicę poważnej dyskusji na etapie ratyfikacji porozumienia, jednak w żadnym razie nie zastąpi to realnych konsultacji dotyczących ogólnego kierunku politycznego, jaki wybrał rząd. Po tym, jak Polska oficjalnie podpisze ACTA, “konsultacje” mogą być co najwyżej próbą >>przekonania<< sceptyków".

24 stycznia w Komisji Rozwoju Parlamentu Europejskiego ma odbyć się posiedzenie, na którym wstępnie omawiana będzie opinia Komisji, co do zgody Parlamentu na ratyfikację umowy międzynarodowej ACTA. Prowadzimy rozmowy z polskimi europosłami w sprawie skierowania pytania o ACTA do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Bardzo krytyczny głos w sprawie ACTA zabrali Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych i Rzecznik Praw Obywatelskich. Wojciech Wiewiórowski skierował pismo do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, natomiast Irena Lipowicz wystąpiła w tej sprawie do premiera (PDF).

26 stycznia ACTA w imieniu Polski podpisała Ambasador w Japonii Jadwiga Rodowicz. Zgodnie z informacjami prasowymi dokument podpisała również większość krajów Unii Europejskiej. Nie zrobiły tego jednak: Cypr, Estonia, Słowacja, Niemcy i Holandia. Po podpisaniu ACTA przez 22 kraje członkowskie ze stanowiska zrezygnował poseł sprawozdawca Kader Arif. Wyraził w ten sposób swój sprzeciw wobec braku transparentności negocjacji oraz wyłączenie organizacji zajmujących się prawami człowieka.

3 lutego, o godz. 15:30 Premier Donald Tusk na konferencji prasowej ogłosił. że "zawiesza ratyfikację" porozumienia ACTA. Przeczytaj nasz komentarz.

Co możesz zrobić?

Ruszyła wielowątkowa akcja "Nie dla ACTA", do której możesz się przyłączyć. Bieżące informacje o tym, co i gdzie można w sprawie ACTA zrobić powinny być dostępne na wspólnym forum internetowym akcji: https://stopacta.com.pl/ 

Protesty uliczne

Na Facebooku organizują się grupy, które szykują demonstracje uliczne w wielu miastach. Aktualnie zapowiadane są protesty w: Warszawie (24 stycznia i 25 stycznia), Krakowie, Lublinie, KatowicachPoznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Szczytnie, Radomsku, Tarnowie, Białymstoku, Bielsko-Białej, Pile, Toruniu, Częstochowie, Gdyni, Sosnowcu, Zamościu i Rybniku. Zdecydowana większość z nich jest zaplanowana na środę, 25 stycznia.

Blackout

Pojawiła się też inicjatywa przeprowadzenia blackoutu, czyli wyłączenia w akcie protestu własnej strony internetowej na jeden dzień. Wstępna data akcji to poniedziałek, 23 stycznia.

Osoby, które chcą aktywnie pomóc w planowaniu i koordynowaniu różnych działań protestacyjnych mogą do nas dołączyć wysyłając e-mail na adres: stop-acta@brama.elka.pw.edu.pl (prosimy o informację, jaką organizację reprezentujecie i w jaki sposób chcecie pomóc). 

Apele i petycje 

Najpilniejsza sprawa to skłonienie polskiego rządu do opóźnienia podpisywania ACTA, które zostało zaplanowane na 26 stycznia. Jeśli się zgadzasz z tym żądaniem i chcesz zaapelować do Premiera Donalda Tuska, podpisz się pod petycją!

Organizacje pozarządowe już od miesięcy apelują do władz państwowych i europarlamentarzystów o odrzucenie porozumienia. Nasze apele nie mają jednak tak wielkiej siły przebicia jak głos obywateli - internautów. Dlatego proponujemy Wam, żebyście sami wysyłali apele do europarlamentarzystów, które uświadomią im skalę i rangę problemu. Możecie sami zaproponować jego treść albo skorzystać z jednej z proponowanych przez nas wersji:

Apel możecie wysłać do europarlamentarzystów, którzy uczestniczą w procesie decydowania o ostatecznym kształcie porozumienia:

Lidia Geringer de Oedenberg <lidiajoanna.geringerdeoedenberg@europarl.europa.eu>
Tadeusz Zwiefka <tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu>
Piotr Borys <piotr.borys@europarl.europa.eu>
Zbigniew Ziobro <zbigniew.ziobro@europarl.europa.eu>
Jacek Protasiewicz <jacek.protasiewicz@europarl.europa.eu>
Joanna Senyszyn <joanna.senyszyn@europarl.europa.eu>
Arkadiusz Bratkowski <arkadiusztomasz.bratkowski@europarl.europa.eu>
Bogusław Sonik <boguslaw.sonik@europarl.europa.eu>
Filip Kaczmarek <filip.kaczmarek@europarl.europa.eu>
Michał Kamiński <michaltomasz.kaminski@europarl.europa.eu>
Krzysztof Lisek <krzysztof.lisek@europarl.europa.eu>
Adam Gierek <adam.gierek@europarl.europa.eu>
Lena Koralska-Bobińska <lena.kolarska-bobinska@europarl.europa.eu>
Bogdan Marcinkiewicz <bogdan.marcinkiewicz@europarl.europa.eu>
Konrad Szymański <konrad.szymanski@europarl.europa.eu>
Marek Gróbarczyk <marekjozef.grobarczyk@europarl.europa.eu>
Andrzej Grzyb <andrzej.grzyb@europarl.europa.eu>
Paweł Kowal <pawelrobert.kowal@europarl.europa.eu>
Paweł Zalewski <pawel.zalewski@europarl.europa.eu>
Ryszard Czarnecki <ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu>
Małgorzata Handzlik <malgorzata.handzlik@europarl.europa.eu>
Jarosław Wałęsa <jaroslaw.walesa@europarl.europa.eu>

Wszystkie adresy mailowe

SKONDENSOWANE INFORMACJE NA TEMAT ACTA: 

                     

Film oraz infografika pochodzą ze strony La Quadrature du Net

Komentarze

Wiadomość z Facebook'a z profilu Nie dla ACTA w Polsce: http://www.facebook.com/nieACTA
dobra! koncepcja jest taka! spotykamy się o 18 pod urzędem wojewódzkim na wałach chrobrego, tam pikieta, przemówienia, czy inne pierdoły, po czym przejście dosłownie 500, 600m na plac solidarności, pod pomnik "Anioła Wolności"! tam dalsze przemowy, może jakiś symboliczny znicz dla naszej wolności. jakieś koncepcje, pomysły, to walić do mnie jak w dym! ja w poniedziałek idę do UM rejestrować pikietę! no i zapraszać ludzi do wydarzenia!

Gorolu ze Sosnowca, Hanysy z Katowic zapraszają na protest u siebie ;)

Teraz niewazne czy hanys czy gorol, razem musimy walczyć o swoje. Przynajmniej teraz sie zjednoczyć, usunąć podziały i razem wszyscy obalić tych gamoni u góry ! Będę z Wami w KAtosach jak i liczymy na Was u nas w Sosnowcu. Pozdro!

Nie poprieramy ACTA ! Walczmy o to, walczmy o swoje dobro . Jesteśmy wolnymi ludzmi nie chcemy , by nas kontrolowano ! 

 1. Petycja - Podpisujemy się ZA, po podpisaniu petycji na skrzynkę
  przyjdzie link potwierdzający nasz głos, klikamy:
  http://www.petycje.pl/8316
  
  Projekt ACTA:
  http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/20120118-wniosek_ACTA.pdf
  
  Kilka info:
  http://technation.pl/2012/01/22/pelna-lista-stron-zaatakowanych-w-opacta/#comment-30
  http://www.facebook.com/notes/pose%C5%82-john-godson/interpelacja-poselska-ws-niebezpiecznej-ustawy-acta/367232333303077
  http://pastebin.com/2uDRBS1F
  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-polske/ostrzezenia-w-sieci-zaczyna-sie-polska-rewolucja,1,5004997,wiadomosc.html
  http://nt.interia.pl/internet/bezpieczenstwo/news/wyciekly-hasla-z-forum-platformy-obywatelskiej,1749665
  http://www.tvn24.pl/-1,1732258,0,1,nie-mozna-robic-sobie-jaj-polska-jest-nieprzygotowana,wiadomosc.html
  http://www.polityka.pl/kraj/opinie/1523619,1,sejm-zaatakowany-przez-hakerow.read
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Mowil-ze-to-nie-byl-atak-hakerow-teraz-nie-dziala-jego-strona,wid,14188056,wiadomosc.html?ticaid=1dc8e&_ticrsn=3
  
  Lista wydarzeń:
  http://www.facebook.com/events/231718760242341/ -
  Warszawa http://www.facebook.com/events/215317315225357/ -
  Kraków http://www.facebook.com/events/226874334064657/ -
  Tarnowskie Góry http://www.facebook.com/events/174048566035586 - Lublin
  http://www.facebook.com/events/174451399329583/ -
  Poznań http://www.facebook.com/events/174724099301513/ -
  Katowice http://www.facebook.com/events/353301034699480/ -
  Gdańsk http://www.facebook.com/events/332274416793882/ -
  Wrocław http://www.facebook.com/events/212620175499352/ -
  Bydgoszcz http://www.facebook.com/events/315644171811283/ -
  Częstochowa http://www.facebook.com/events/349441668418318 -
  Olsztyn http://www.facebook.com/events/327134550660857/ -
  Sosnowiec http://www.facebook.com/events/136075406511048/ -
  Łódź http://www.facebook.com/events/280653448656301/ -
  Szczecin http://www.facebook.com/events/256392994434523/ -
  Białystok http://www.facebook.com/events/216763271746396 - Kielce
  http://www.facebook.com/events/342876392398818/ -
  Bielsko-Biała http://www.facebook.com/events/195948973836535/ -
  Tarnów http://www.facebook.com/events/239838672758381/ -
  Toruń http://www.facebook.com/events/177454789020878/ -
  Zielona Góra http://www.facebook.com/events/272542776144232/ -
  Zamość 1
  
  Maska do ukazania solidarnośći i poparcia Anonów, można ubrać na tył
  głowy lub zawiesić na szyi (pamiętajcie, że w Polsce z maskami nie jest
  całkiem sympatycznie na zgromadzeniach ludowych i może to powodować
  pewne typy represji wobec zamaskowanych:
  http://img525.imageshack.us/img525/4848/egfbwru7.jpg
  
  
  

GDAŃSK. NIE DLA ACTA!!!

W Złotowie również będziemy protestować!

Dla wszystkich zainteresowanych chęcą dołączenia do blackoutu - gotowy skrypt. Wystarczy zapisać go jako plik startowy strony. 
http://wklej.org/id/676144/  

ACTA? NAPISZMY WSZYSCY DO PREMIERA!
(twoje imię i nazwisko),
ul. XXXXXXX
XX-XXX Warszawa
Prezes Rady Ministrów
Pan Donald Franciszek Tusk
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ

Szanowny Panie Premierze,
Proszę o wyjaśnienie jakie zmiany w polskim systemie prawnym wprowadzi faktycznie wprowadzenie ustawy 'ACTA'.
Co to będzie oznaczało dla 'przeciętnego Kowalskiego'?
Czy przechowywanie na dysku filmów, zdjęć i innych plików, których nie zakupiliśmy, a pobraliśmy z ogólnodostępnych stron będzie się dla nas wiązało z odpowiedzialnością karną?
Minister Boni w swojej wypowiedzi dla mediów o 'ACTA' stwierdził między innymi: 'wprowadzenie tej ustawy nic nie zmieni w polskim systemie prawnym', pytanie, które nasuwa się od razu brzmi: po co w takim razie ją wprowadzać?
Mądrzy Francuzi z Kodeksu Napoleona byli w stanie wysnuć obowiązek płacenia abonamentu radiowo telewizyjnego. Dlaczego Pański rząd forsuje kolejne prawo, które jak jeszcze przed jego wprowadzeniem stwierdza Pański nowy minister - ma być z założenia martwe?

Proszę o pisemną odpowiedź na mój adres.
Z poważaniem.
(twoje imię i nazwisko)

adresy:
bip@kprm.gov.pl; kontakt@kprm.gov.pl; bdg@kprm.gov.pl; sprm@kprm.gov.pl; das@kprm.gov.pl; dkrm@kprm.gov.pl; dkin@kprm.gov.pl; dp@kprm.gov.pl; drm@kprm.gov.pl; wswip@kprm.gov.pl; centrum@kprm.gov.pl; sdspa@kprm.gov.pl; dsz@kprm.gov.pl; bf@kprm.gov.pl; bkss@kprm.gov.pl; bo@kprm.gov.pl; bpdm@kprm.gov.pl; sjp@kprm.gov.pl; bprt@kprm.gov.pl; rada.gospodarcza@kprm.gov.pl; rzecznik@kprm.gov.pl; bprt@kprm.gov.pl; bpdm@kprm.gov.pl;

w razie pytań, służę pomocą :)

Niestety Polska to kraj ubogi ale Tusk to nie widzi i rząd też więc mają to w 4 literach powinni wszyscy młodzi wyjść na ulice i demonstrować to co w tej chwili się dzieje w Kraju to rozpacz jak sie na to patrzy wszystko na poziomie UNI Europejskiej lecz niech Tusk weźmie pod uwage to iż my zarabiamy po 1 tys zł a nie po 100 tyś jak nasz premier i reszta bandy jak bym zarabial jak w niemczech ludzie czy w innych krajach to bym mial to gdzies bo by mnie tez było stac na lyty orginalne i wogole lecz tu jest inaczej zarobki sa mizerne dla porownania operator maszyn drukarskich zarabia w polsce okolo 3 tys a w uni okolo 4 tys euro jest roznica czy my mamy placic za to co oni robią chyba nie!!!!!!!!!!!!

Zdecydowane NIE dla ACTA, zdecydowane NIE inwigilacji, nasz rząd chce stworzyć policyjny kraj, chcą odebrać nam wolność, jedyne co ich interesuje to podlizanie się władzom UE, a powinni dbać o tych co dali im te posady. Co chwila wymyślają coś durnego a płacimy za to MY społeczeństwo!!!! Zdecydowane NIE dla ACTA!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale chodzi o floodowanie tym samym tekstem wszystkich adresów powyżej na raz?

Znaczy pytam, choć już wysłałem lekko zmieniając treść wsadzając całą listę w bcc i jak już kliknąłem wyślij to przyszło mi na myśl, że może nie koniecznie :D

Obława na młode wilki obława!

Dziś juz nie ma wilków zostały tylko psy!

Gończe psy!

NIe zdecydowane nie dla ACTA!

Niech sie pie*dolą !!!! Może my im zabokujemy dostęp do swobodnego internetu, albo podniesiemy podatki, czy wiek emerytalny, obniżymy pensję, może kozaki jakby byli w naszej skórze to by się troszkę opamiętali !

Dobrze mówisz ! skurczybyki, ze takładnie ujmę, nigdy nie beda w naszej sytacji więc robia nam  ciagle koło du!  trzeba sprawić aby im się trocge pogorszyło! zróbmy jakis protest cokolwiek!!

Nędzny to rząd, który broni interesów obcego państwa a za nic ma wolę własnego Narodu

Po co szaleja tak z tym niech patrza na siebie bo ich stac na wszystko a nie dlaa biednych ludzi

Pojecie wolnosci zostalo zachwiane niedlugo dojdzie do tego ze bedziemy mieli internet jak Korea Polnocna, a nasz marionetkowy rzad w pelni zalezny od Waszyngtonu zapewne nie ugnie siewoli spoleczenstwa i podpisze godzaca w wolnosc uzytkownika ustawe godzac sie jedynie na wirtualny 6- ty rozbior Polski.

ludzie co się dzieje??Czy celem rządu jest proces cofania sie w rozwoju państwa?Mamy 21 wiek internet to jeden z największych wynalazków w ludzkości i terzeba umieć z niego korzystać a nie likwidować go i burzyć cały system i cały świat który w ponad 1/2 jest oparty na internecie bo same przekazy,media,zakupy itp. zastąpiło już telewizje,kina,gazety...

Sprzeciwmy się,nie bądźmy obojętni!!Walczyliśmy o wolność i jeśli trzeba będzie będziemy jej bronić,nie damy sięzniszczyć!!!

Łączmy się POlACY to nasza żecz,to nasz obowiązek!

To jest na nasza nowa DEMOKRACJA. A mówili , że kiedyś było żle. Moji starsi znajomi z łezką w oku wspominaja czasy komuny a młodzi są przeciwni ponieważ nie znali tamtych czasów a terazniejszy system nastawił ich negatywnie do poprzedniego ustroju. UE to sztuczny twór który nie wnosi nic dobrego dla NAS. UE to napychacz kasy dla wymyslających różne ustawy.             Co tu duzo pisac:  Zbliżaja sie trudne czasy. Czasy sztucznej demokracji gdzie kazdy bedzie sie musiał dwa razy zastanowic zanim coś zrobi. Ludzie zarabiają mało, ceny rosną a podwyzki zapowiadane sa tylko dla służb które w razie czego bedą musiały szybko i bezwzględnie zareagować na... . Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak to wszystko bedzie wyglądało za 30lat. Tylko jedno wydażenie może coś zmienic i aż sie boje pisać jakie ale biorąc pod uwacę "łupki" czyli gaz i lokalizacje polski wszystko może sie zdażyć. Oby tylko wtedy tym co pozostaną żyło sie lepiej. Pozdrawiam wszystkich POLAKÓW i życze powodzenia w tych trudnych czasach.

Wszyscy popierali Egipt, Tunezję, Libię, bo to było w ich interesie, ale pamiętają, że to wszystko tylko dzięki Sieci. I boją się, bo wiedzą, że gdy wszystkie kłamstwa wyjdą na jaw, ludzie są w stanie ich rozliczyć. Ale tylko pod warunkiem, że będą mogli się zorganizować. A zorganizować mogą się tylko z pomocą Sieci. Dlatego pod płaszczykiem walki z piracką muzyką, pirackimi filmami i innymi tego typu pierdółkami, Rządy budują maszynę do walki z oddolną inicjatywą, maszynę do totalnej inwigilacji i duszenia jakiejkolwiek spontanicznej organizacji. Pocieszające jest, że tylko kwestią czasu jest aż takie "ogrodzenia" zostaną zniesione, ale działania dot ACTA są absolutnie niedopuszczalne.

PS A Chiny nie podpisują bo i tak śledzą swoich totalnie więc dla nich nic by to nie zmieniło, a musieliby współpracować z USA i EU czego sobie nie życzą

No i na czym stoimy? Przecież Tusk nie cofnie się przez podpisem... Tyle krzyku, a jak zwykle rząd pójdzie w zaparte i zrobi co zechce. Potem odczeka aż sprawa przycichnie i się ratyfikuje ACTA. Ratyfikację ma przegłosowac Sejm, ale nie oszukujmy się, że tego nie zrobi. PO ma wiekszość w obu izbach Parlamentu.

Rząd jest przedstawicielem narodu i działa w jego imieniu.To naród decyduje jak ma postępować jego przedstawiciel.Czy naród roztrwonił cały dorobek pokoleń?Czy naród doprowadził do upodlenia klasy średniej która jest filarae każdego społeczeństwa?Czy naród zniszczył i wyprzedał fabryki,huty,stocznie i cały przemysł tak ciężko budowany przez naszych ojców i dziadków.Jeżeli mamy być pod bezwzględną kontrolą to po co w Polsce więzienia.W takim układzie Polska jest więzieniem.Naród musi się obudzić i przejżeć na oczy.Bandyci urzywają pały a nasz żąd wymyśla pogmatwane prwo i rozbudowywuje aparat do nękania przeciętnego obywatela.Elita rządowa nie ponosi konsekwencji za błędy a tylko na tym polega jej żądzenie za kture my płacimy.Podstawową komurką każdego państwa jest rodzina i jej dobro jest wykładnikiem państwa.Można pisać wiele ale podsumować można tylko w jeden sposób.Zaden naród na świecie nie pozwoli sobie na to co naród Polski.

Dokładnie. Musimy walczyć o wolność w internecie. Nie pozwolmy, żeby ACTA tą wolność nam ograniczyło!

Teraz mamy efekty rzadu Donalda Tuska !! Jego Zachowanie godne AntyPolskie . Az plakac sie chce , nie poto nasi przodkowie przelewali krew , zeby znowu wrocilo zniewolenie !!

Niestety  w tym kraju znowu dochodzi do KOMUNISTYCZNEGO STYLU RZĄDZENIA , obywatele są traktowani jak bydło które nie ma nic do powiedzenia . Rządy Tuska coraz bardziej przypominają rządy totalitarne z którymi to niby walczył , o demokracje , wolność słowa i inne szczytne interesy obywateli w demokratycznym kraju . Pięknym przykładem przekrętu było przemilczenie zmian wieku emerytalnego i wydłużenie czasu lat pracy , dopiero po wyborach ogłoszono narodowi tą cudowną nowinę , pewnie dlatego że inaczej wybory by przegrali a zależy im na intratnych stołkach za dużą kasę . W każdym normalnym kraju po takim numerze rząd podał by się do dymisji i były by nowe wybory , ale nie u nas.

 Świadczy to o tym co napisałem wcześniej , mają nas głęboko w d... , tak naprawdę myślą tylko o sobie i kolesiach , stanowiska , pensje i dobre życie , władza przede wszystkim.

To chyba Pan Premier kiedyś mówił o wolnosci słowa , końcu z inwigilacją itd.. itp.. , ale cóż , jak widać zmienia się poglądy w myśl zasady z punktu siedzenia na punkt patrzenia .

Wstyd i chańba , poświęcać swobody narodu dla przypodobania się grupie urzędników z Unii Europejskiej , wychodzi na to że niedługo za takie opinie będzie przyjeżdżała bezpieka i z domu zabierała do więzień.

Ciekawe czy jakiś konstytucjonalista byłby w stanie sprawdzić możliwość odwołania rządu na wniosek obywateli , gdyby tak na przykład była odpowiednia liczba podpisów pod taką petycją , bardzo ciekawe.

 Po drugie mógłby sprawdzić jakiś prawnik możliwość umożliwienia rezygnacji ( rozwiązania umowy z dostawcami internetu) z powodu pewnej niezgodności z umową ze względu na dostawę inwigilowanego internetu?

Na koniec coś o Panu Boni , swego czasu jak mu to wytknął Pan Balcerowicz swego czasu strasznie walczył o przyjęcie pewnych rozwiązań ekonomicznych dla kraju , dzięki Bogu nie przeszły bo zrujnował by kraj . Lapidarnie stwierdził że no cóż , mylił się z perspektywy czasu.

 Może teraz niech się nie pomyli , ale cóż , znowu przy żłobie , fura kasy to co im tam ludzie;.

 Zrobią z nas chłopów pańszczyżnianych europy a może i swiata . Sami zarabiają kupę kasy , dodatki reprezentacyjne , premie i nagrody że głowa boli , o układach i lewiznach które odwalają niektórzy nawet nie wspomnę , każdy widzi co się dzieje. Ceny jak w całej europie a zarobki zdecydowanej większości ludzi już na granicy głodowej. Na osłodę kolejne podwyżki , w pewnym momencie powstaną miasteczka biedoty jak w Brazyli , trzeba będzie budować fadele.

 W tym kraju chgyba nigdy nie będzie dobrze , czy kiedys prawdziwi Polacy - Patrioci który leży na sercu niepodległość kraju i dobro Polaków będą rządzić tym krajem?????????????

Porozumienie stwarza poważne ryzyko naruszenia prawa do prywatności i ochrony danych osobowych poprzez wprowadzenie możliwości dochodzenia prywatnej egzekucji praw autorskich, bez kontroli sądu, w której posiadacze praw autorskich będą mogli żądać od dostawców internetu ujawniania im danych użytkowników.

Może mi ktoś powiedzieć, wskazać który konkretnie paragraf ACTA pozwala na możliwości dochodzenia prywatnej egzekucji praw autorskich, bez kontroli sądu?

Ilu tu protestujących czytało ACTA?

Sumując nasze wypowiedzi nasówa się tylko jeden wniosek.Rząd wybrany(podobno przez naród) Działający na jego szkodę powinien natychmiast odejść.Wiadomo, koryta się nie puści więc ten co go wybrał powinien go wyeliminować.A nie dać kolejne 20 lat czasu na zabezpieczenie stołków jak w latach 80.Robią z nami co chcą.Ludzie głodują a oni tylko myślą jak nas dobić.Polsce jest potrzebny zwykły gospodarz który nie pdżyna swojej trzody.TORNADO

 

 

Co oni chcą zrobić z internetem!? STOP ACTA !!

kto to wymyślił ?! Stop dla Acta w POLSCE !!

ACTA  -  grossen bandit  

ACTA  -  grossen bandit  

nie dla ACTA

co to sie dzieje na tym swiecie...to co oni wymyslaja to juz jest szczyt wszystkiego!! przeciesz my zyjemy w XXI wieku, to po co komu bedzie potrzebny  internet jak nie bedzie mozna sciagac filmow muzyki czy ogladac online ..... bezsens!!!!!!!!!

do pani jadwigi rodowicz-czechowskiej - ambasador polski w tokio

tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl

szanowna pani, przestrzegam pania przed podpisaniem tego antydemokratycznego traktatu. nie obawia sie pani po powrocie ostracyzmu we wlasnym srodowisku? ze kazdy porzadny czlowiek bedzie pania omijal szerokim lukiem? ze studenci na orientalistyce beda pania wytykac palcami? ze pani zdjecie bedzie tam wisialo z podpisem, ze to pani podpisala ten traktat?
niech pani tez pamieta, ze internauci z pewnoscia tego pani nie zapomna. nie obawia sie pani, ze stanie sie ulubionym celem dla wszystkich studentow informatyki i nie tylko?
patrzac tylko na portale spolecznosciowe, zrobi sobie pani w kraju setki tysiecy wrogow, a z pewnoscia pani zdjecie stanie sie, niezaleznie od zawartosci acta, w internecie bardzo popularne

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26268/jadwigarodowicz1620.jpeg
zrodlo fotki
http://kultura.wp.pl/title,Rodowicz-Czechowska-Jadwiga-Maria,wid,1313427...

To utrwala mnie w przekonaniu że, rząd nie dla Polaków a, dla rządu. Niby "Polacy nie gęsi, swój język mają",  zgadzam się z tym, myślę jednak że w rządzie to mamy wylęgarnie gęsi.

Szkoda że, czasami góra zapomina o jaką Polskę, polacy walczyli...

Zgadzam się całkowicie z protestem przeciwko. Jednak czemu każdy lub prawie każdy patrzy tylko na to iż nie będzie można ściągać lewusów z neta.

ACTA to poważniejszy problem, jak np. możliwość zniknięcia leków generycznych ( tańszych odpowiedników leków produkowanych przez wielkie koncerny ).

Jeden z przykładów ale takich jest wiele. Powiedzmy "NIE" ale w sposób inteligentny aby ten protest nie przerodził się w farsę której nikt nie weźmie na poważnie.

Jak czytam niektóre komentarze, mam wrażenie iż nie do końca wszyscy ich autorzy rozumieją ideę tego porozumienia handlowego.

Nie możność ściągnięcia mp3, filmu czy oprogramowania to tak na prawdę nic nie znacząca częśc sankcji któr mogą nas czekać. Zagrożenie jest o wiele poważniejsze, i płynie z ważniejszych dziedzin życia niż tylko rozrywka.

Nie mówię tego jako stary dziadek, mam 30 lat, zajmuję się informatyką zawodowo, ale marwi mnie zupełnie co innego. Bez filmu, czy muzyki przeżyje, bez innych rzeczy mogę mieć problem.

Jednym słowem NIE dla ACTA

Polska podpisała gotowość, teraz jeszcze proces ratyfikacji, czyli ponad rok podczas którego można rozmawiać i dyskutować.

Podpisanie ratyfikacji to dopiero przegranie sprawy, teraz jest ona jeszcze cały czas w toku.

Spotkałem tutaj taką wypowiedź

"

Teraz mamy efekty rzadu

Teraz mamy efekty rzadu Donalda Tuska !! Jego Zachowanie godne AntyPolskie . Az plakac sie chce , nie poto nasi przodkowie przelewali krew , zeby znowu wrocilo zniewolenie !!"

Szkoda tylko iż nie zwraca się uwagi na taki fakt. ACTA to nie wytwór 2011 roku. Rozmowy w tej sprawie w europarlamencie toczyły się już jeśli dobrze pamiętam w 2008 roku, gdzie członkowie partii któa teraz jest oczywisćie przeciw, ( czyli PIS-U) byli za wprowadzeniem tej umowy w życie. Teraz mówią, że popełnili błąd. Ale czy to nie jest tylko wybieg, bo takie stanowiko jes poprawne politycznie dla ich celów. Takie głosowania były transmitowane przez TVN24 czy też Polsat News. Tego nikt nie pamięta i każdy psioczy na PO, a PIS który kiedyś był za, teraz oczywiście umywa ręce. Jak zawsze.

Nie jestem fanatykiem żadnej partii, ale bez przesady, trochę trzeźwego spojrzenia

Juz wkrotce bedziesz mogl napisac ksiazke tusk : jak popełnić polityczne samobójstwo jednym podpisem. Demotywatory.pl

 

 

 

ruch palikota jest najleprzy teraz  to kazdy by gloslowal na nie go. STOP ACTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    Wolnosc internetu, wolnosc plalenia zioła !!!!!!!!! Ruch Palikota rzadzi!!!!!!!!!

 

Strony

Dodaj komentarz