"Kto na nas patrzy? Obywatel pod obserwacją kamer" - zaproszenie na seminarium

Artykuł
01.10.2012
2 min. czytania
Tekst
Image

11 października od godz. 12.00 do 17.00 w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 26 w Warszawie odbędzie się seminarium „Kto na nas patrzy? Obywatel pod obserwacją kamer”. Organizatorami spotkania są: Rzecznik Praw Obywatelskich, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych i Fundacja Panoptykon.

Monitoring wizyjny staje się jednym z najpopularniejszych środków wykorzystywanych dla ochrony obywateli, a jednocześnie doskonałym narzędziem do ich obserwowania i kontrolowania. Jego zwolennicy twierdzą, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, natomiast sceptycy dostrzegają zagrożenia z perspektywy praw człowieka oraz uważają, że brak odpowiednich uregulowań prawnych może prowadzić do nadużyć.Seminarium będzie okazją do dyskusji na temat problemów związanych z rozwojem monitoringu wizyjnego i poszukania możliwych rozwiązań prawnych.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w konferencji osobiście, zapraszamy do oglądania transmisji na żywo, która dostępna będzie na naszej stronie oraz relacji na Twitterze.

Seminarium będzie tłumaczone na język migowy, a z myślą o osobach niedosłyszących w sali konferencyjnej zainstalowana jest pętla indukcyjna.

Szczegółowy program seminarium

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.