Lubisz filmy i książki o nadzorze? Sprawdź się w naszym quizie!

Artykuł
26.08.2016
2 min. czytania
Tekst
Image
Obrazek do tekstu - zadowolona para otoczona czarnymi postaciami

Na zakończenie wakacji przygotowaliśmy coś specjalnego: quiz dotyczący filmów i książek, które poruszają temat nadzoru. Sprawdź swoją wiedzę – odpowiedz na nasze pytania! A przy okazji zdobądź upominki, w tym najświeższą publikację Wydawnictwa Naukowego PWN – cenną inspirację dla wszystkich osób, które interesują się nowymi technologiami i dbają o swoją prywatność.

Jeśli regularnie sięgasz po książki i filmy, w których pojawiają się wątki profilowania, bezkrytycznego zawierzenia technologii czy życia w świecie, w którym każdy ruch bohaterów jest ściśle monitorowany, to nasz quiz jest czymś w sam raz dla Ciebie. Ale nawet jeśli masz na tym polu zaległości – również zachęcamy Cię do spróbowania swoich sił. Wskazówki co do tego, jak poprawnie odpowiedzieć na poszczególne (prawie wszystkie!) pytania, znajdziesz na naszej stronie. Może zainspiruje Cię to do zapoznania się z kolejną książką lub filmem.

Na rozwiązanie quizu masz czas do 30 sierpnia. Ale radzimy nie zwlekać. Pierwsze 7 osób, które najlepiej poradzi sobie z naszymi pytaniami, otrzyma od nas:

  • Zmyl trop. Na barykadach prywatności w sieci. Przewodnik – książkę, która będzie dostępna w sprzedaży we wrześniu, więc udział w naszym quizie to wyjątkowa szansa na otrzymanie jej jeszcze przed oficjalną premierą. Autorzy publikacji Finn Brunton i Helen Nissenbaum nie tylko omawiają w niej całe spektrum sytuacji, w których władza oparta na informacji może dotknąć każdego z nas (od nieprzyznania kredytu po ograniczenie dostępu do wiedzy), ale też pokazują, jak w praktyce można zmylić tropy lub zniknąć w tłumie (jeśli nie da się po prostu ukryć). Wstęp do polskiego wydania przygotowała Katarzyna Szymielewicz, a Fundacja Panoptykon objęła je swoim patronatem.

Zarówno najlepszej siódemce, jak i 7 kolejnym osobom, które udzielą poprawnych odpowiedzi na najwięcej pytań, prześlemy również dodatkowe upominki:

A zatem – do dzieła! Nie zapomnij tylko o zapoznaniu się z regulaminem quizu.

Mamy nadzieję, że odpowiadając na pytania, będziesz bawić się tak dobrze jak my, kiedy je wymyślaliśmy. Powodzenia!

PRZEJDŹ DO QUIZU

Temat

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.