Niepokoi Cię liczba kamer w pociągu lub…

W skrócie

Niepokoi Cię liczba kamer w pociągu lub na dworcu kolejowym? Nie wiesz, jakie mają możliwości i do czego są wykorzystywane? My postanowiliśmy się tego dowiedzieć, składając wnioski o informację publiczną. Niestety nie wszystkie podmioty udzieliły odpowiedzi. Dlatego teraz walczyliśmy o informacje w sądzie.

Kamery w pociągach i na dworcach to tylko fragment szerszego problemu, jakim jest wszechobecny i nieuregulowany prawnie monitoring. Od lat zbieramy informacje o tym, jak działa, ile kosztuje, czy jest efektywny i służy bezpieczeństwu. Nasze doświadczenia i wiedzę zebraliśmy w przewodniku Życie wśród kamer.

Interesuje Cię, jak działa monitoring w Twojej najbliższej okolicy? Spróbuj się tego dowiedzieć! Możesz po prostu o niego zapytać lub skorzystać z wniosku o informację publiczną. W naszej infografice podpowiadamy, jak to zrobić. O co warto pytać? Możesz skorzystać z raportu Monitoring w polskich miastach i oczach społeczeństwa, przewodnika Życie wśród kamer lub naszych poprzednich wniosków o informację publiczną, np. do PKP. Podziel się z nami informacjami, które uda Ci się uzyskać. Twoja aktywność może pomóc zwrócić uwagę na problem szybkiego i niekontrolowalnego rozwoju monitoringu. Więcej informacji i dyskusji na ten temat to również szansa na lepszą regulację (pracuje nad nią właśnie MSW).

Dodaj komentarz