Numer IP w rękach skarbówki

W skrócie

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt zmian w działaniu mechanizmu STIR, za pomocą którego banki wspólnie z Krajową Administracją Skarbową mają wyłapywać tzw. karuzele VAT-owskie. Kilka miesięcy temu intensywnie walczyliśmy o to, by mechanizm nie uderzał nadmiernie w prywatność klientów banków, którzy nie są przedsiębiorcami. Wówczas, w dialogu z Ministerstwem Finansów, udało się doprowadzić do korzystnych zmian w projekcie. Niestety resort zapomniał o tym, że warto rozmawiać, np. w formie konsultacji publicznych. Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano dziś projekt, który ma wejść w życie już 1 lipca i dlatego dokument nie będzie poddany konsultacjom. A problem jest niebanalny, bo dotyczy nałożenia na banki obowiązku przekazywania Krajowej Administracji Skarbowej adresu IP, z którego nastąpiło logowanie do serwisu internetowego służącego obsłudze rachunku. W jakich sytuacjach powinno dojść do ujawnienia tego adresu IP, czy dotyczy to wyłącznie przedsiębiorców, czy także osób fizycznych? I co z osobami, które są na stałe (np. za pomocą telefonów) zalogowane do bankowości: czy przekazywany będzie adres IP wykorzystywany w momencie logowania, czy ten z chwili wykonywania transakcji? Projekt rodzi wiele pytań i wymaga analizy. Niestety Ministerstwo nie daje ani nam, ani nikomu innemu czasu na takie rozważania. Maszynka legislacyjna ruszyła!

Komentarze

Zmieńcie proszę ikonę dla tego artykułu. To jest inwigilacja a nie żadna śruba fiskalna.

Dokladnie tak PIS i PO to jedno zlo. PO to oszusci i zlodzieje a PIS to czysta hipokryzja i zlodziejstwo w ramach prawa. Pisowcy sie uginaja przed swoim ego..pycha krazy przed upadkiem. PO poleglo polegna i oni. PIsowcom sie wydaje ze 3 lata rzadza i nagle w Polsce jest super. To nie oni zrobili super to 30 lat ciezkiej pracy zwyklych polakow a nie ichj. Mam serdecznie juz dosc tej partii tak samo jak i PO.

PO dalo ciaala gdyby nie chcieli wprowadzac migrantow/niebezpiecznych przyszlych terrorystow oraz wprowadzac euro . rozsprzedawac Polski na lewo i prawo..warto bylo by na nich glosowac.

Pis z nikim sie nie liczy wprowadza buble prawne ustawa za ustawa..ustawa Gowina wprowadzajaca ograniczenia w przyjeciach na studia wspolczynnik 13:1 powoduje ze bedzie stala liczba studentow nawet jak ludzi bedzie wiecej...to jest zajebsita kpina..co robi PIS. Oni powoduja tworzenie sie i umacnianie systemu kastowego na uczelniach i w administracji jeszcze gozej niz po. ODBIERAJAC LUDZIOM MOZLIWOSC AWANSU SPOLECZNEOG PRZEZ EDUKACJI..SAMI DOSTALI A TERAZ NIE CHCA SIE PODZIELIC Z INNYMI. OBY PIS PRZEGRAL..BO SIE SZARO GESI ZA BARDZO.

PIS I PO POWINNY RZADZIC RAZEM..JEDNI POWINNI KONTROLOWAC 2GICH..A NIE JAK TERAZ...PO ROBI Z SIEBIE KRETYNOW..NIC NIE POTRAFIA KONSTRUKTYWNIE I MERYTORYCZNIE ZROBIC..A N..TO TRAGEDIA.

/////////////////////////////////////////////////
CO DO MERITUM VPN POWINIEN LACZYC SIE KAZDY DOMOWY KOMPUTER W POLACZENIU Z INTERNETEM. NASTALY TAKIE CZASY ZE NIESTETY NIE WOLNO UFAC ANI RZADOWI ANI INSTYTUCJOM.
///////////////////////////////////// INWIGILACJA TOTLANA/////////////////////////

A ZA KILKA LAT CZEKA NAS TO CO PUTIN ZROBIL CZECZENOM...OZNAKOWAL ICH JAK NIEWOLNIKOW!!!!!!!!!!!!!!!
PRZYMUSOWE BADANIE DNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DLACZEGO SWIAT NIE PROTESTUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

https://www.tvp.info/37399836/pobiora-probki-dna-od-wszystkich-mieszkanc...

NIBY PRZESLANKI DOBRE..ALE BRZ PRZESADY..CZLOWIEK TO NIE ZWIERZE.

Dodaj komentarz