Odzyskaj twarz! Zbieramy milion podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską

Artykuł
17.02.2021
2 min. czytania
Tekst
Image
Grafika kampanii Reclaim Your Face

Monitoring umożliwiający rozpoznawanie twarzy to jedna z najbardziej inwazyjnych form kontroli, z jakimi spotykamy się dziś w przestrzeni publicznej. Chcemy odzyskać tę przestrzeń i wolność poruszania się po miastach, skwerach i ulicach bez poczucia, że na każdym kroku jesteśmy monitorowani.

Podpisz petycję!

Europejska Inicjatywa Obywatelska to rodzaj petycji składanej do władz Unii Europejskiej, która daje obywatelom i obywatelkom możliwość ubiegania się o konkretną zmianę. Podpisy zbierane będą przez 12 miesięcy (od 17 lutego 2021 r.). Cel: milion podpisów.

Kampania #ReclaimYourFace (#OdzyskajTwarz) realizowana jest przez koalicję europejskich organizacji broniących praw cyfrowych, do której należy Fundacja Panoptykon.

Pełna treść petycji

Aktualizacja:

Pytacie nas, dlaczego strona petycji wymaga podania numeru PESEL? Poparcie pod petycją jest zbierane w ramach Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Do jej skutecznego złożenia potrzebny jest 1 milion podpisów (w tym min. 38 301 podpisów z Polski). Poparcie mogą wyrazić tylko osoby, które ukończyły 18 lat, a weryfikacja – w przypadku obywateli i obywatelek Polski – wymaga podania nr PESEL. Więcej o wymaganiach formalnych

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.